BIOEFFECT, MENARD, PILING

PILING

Od kilku dni publikuję artykuły na temat wszystkich kroków pielęgnacji, w takiej kolejności, w jakiej należy je wykonywać. Było już na temat rozpuszczania makijażu i mycia twarzy. 

Jeżeli nie miałaś okazji przeczytać poprzednich artykułów, gorąco do tego zachęcam:

Rozpuszczanie makijażu:

http://teramedo.pl/rozpuszczanie-makijazu/

Mycie twarzy:

http://teramedo.pl/mycie-twarzy/

Teraz czas na piling. 

Piling to delikatne i powierzchniowe złuszczanie naskórka. Jest to domowy mini zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu obumarłej, zanieczyszczonej i zniszczonej wierzchniej warstwy skóry. Jego głównym celem jest poprawa wyglądu, wygładzenie powierzchni, rozjaśnienie powstałych przebarwień, czy redukcja drobnych linii i zmarszczek. Regularnie usuwając obumarły naskórek nie tylko pozbywamy się zbędnej warstwy, która może nadawać skórze szary i zmęczony wygląd, ale również zwiększamy wchłanialność kosmetyków i możliwość ich przenikania do głębszych warstw skóry.

A teraz perełka, czyli wskazówka dla osób, które są już zaawansowane w wieloetapowej pielęgnacji skóry i nieobcy jest im również automasaż. 

Piling wykonujemy po automasażu modelująco- drenującym, do którego wykorzystujemy krem do masażu lub olej. Piling stosujemy oczywiście tylko wtedy, kiedy faktycznie istnieje taka potrzeba. Kremu do masażu nie trzeba zmywać, piling nakładamy dodatkowo na niego. 

Dlaczego taka kolejność? 

Otóż jeśli najpierw pilingujemy skórę, zazwyczaj mamy tendencję do jej delikatnego podrażniania. Potem zrobienie masażu może być już za silną stymulacją skóry. Zadaniem masażu jest pobudzenie wewnętrznego odżywiania skóry, a pilingu usunięcie obumarłego naskórka.

Jeśli zachowamy proponowaną przeze mnie kolejność, efekt będzie lepszy niż kiedykolwiek, ponieważ skóra będzie już odpowiednio „zmiękczona” kremem do masażu, a piling zadziała jak cudowna polerka, która stworzy niepowtarzalną gładź i komfort. Po złuszczeniu należy zmyć pozostałości pilingu oraz kremu do masażu.

Poniżej przedstawiam dwa produkty dostępne w mojej ofercie:

MENARD HERB MASK

To kremowa maseczka na twarz, która delikatnie usuwa obumarłe komórki skóry pozostawiając ją czystą i jędrną. Zielone ziołowe granulki oraz kuliste cząstki ziaren jojoby, delikatnie usuwają stare komórki skóry, zapewniając jej rozświetlony wygląd. Różowe ziołowe granulki nawilżają i zmiękczają skórę, nadając jej jednocześnie jędrność. Dodatkowo niezwykła mieszanka ziołowych zapachów odpręża umysł.

Główne składniki aktywne:

  • Zielone ziołowe granulki (mieszanka wyciągów takich owoców jak: geranium, truskawka, owoce jojoby i maliny),
  • Różowe ziołowe granulki (wyciągi z dzikiego tymianku, kampanila (dzwonnica), coix i owoce róży rosa multiflora),
  • Białe granulki– zbierają obumarły naskórek z powierzchni skóry niczym kula śnieżna.

Sposób użycia:

Po umyciu i masażu twarzy, nanieść na suchą twarz, omijając okolice nasady włosów, oczu i ust. Zaleca się pozostawienie maski na 2-3 minuty po nałożeniu, poddając się aromaterapii. Następnie należy delikatnie wmasować maskę kolistymi ruchami przez około 30 sekund w te obszary twarzy, gdzie komórki skóry mają skłonność do kumulowania się (czoło, nos i broda). Potem starannie zmyj pozostałości maski letnią wodą. Częstotliwość stosowania 2-3 razy w tygodniu.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć ten produkt – https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/172-menard-herb-mask.html

BIOEFFECT VOLCANIC EXFOLIATOR

To piling zawierający islandzką mikrokrystaliczną lawę, która głęboko oczyszcza i wygładza skórę, pozostawiając ją miękką i odświeżoną. Regularne złuszczanie ubumarłego naskórka zwiększa skuteczność aktywatorów komórkowych EGF zawartych w produktach pielęgnacyjnych linii BIOEFFECT. Regularny piling zwiększa przenikanie składników przez skórę i ich efektywność działania. Cząsteczki złuszczające zostały dobrane tak, aby delikatnie, a jednocześnie skutecznie usunąć obumarły naskórek z powierzchni skóry.

Lawa mikrokrystaliczna w pilingu wulkanicznym pochodzi ze starożytnego pola wulkanicznego z islandzkiego półwyspu Reykjanes. Piling zawiera także cząstki pestek moreli oraz kwas salicylowy, aby zapewnić optymalny efekt złuszczenia.

Sposób użycia:

Nałóż piling wulkaniczny na wilgotną skórę twarzy i szyi, a następnie delikatnie masuj skórę opuszkami palców wykonując okrężne ruchy. Zmyj pozostałości ciepłą wodą.

Piling wulkaniczny może być stosowany dla każdego rodzaju cery.

Częstotliwość stosowania 1 raz w tygodniu. 

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć ten produkt – https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/96-bioeffect-volcanic-exfoliator.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.