AKTUALNOŚCI

Jak wygląda wizyta na masażu TERAMEDO krok po kroku?

Szczególnie dla osób, które nie miały jeszcze okazji skorzystać, chciałabym nieco przybliżyć, jak taka wizyta wygląda i co w jej trakcie się dzieje.

Zaczynamy oczywiście od przywitania się 😉

Ja nazywam się Magdalena Daniluk i od przeszło 15 lat specjalizuję się w technikach głębokiego masażu twarzy. Na podstawie wieloletniego doświadczenia stworzyłam swoją własną technikę masażu, którą nazwałam TERAMEDO.

CO TA NAZWA OZNACZA I DLACZEGO JĄ WŁAŚNIE WYBRAŁAM?

TERAMEDO z języka japońskiego oznacza “na miarę”. Język japoński wybrałam ze względu na moją fascynację tym, jak japonki dbają o siebie, oraz jak olbrzymią wagę przywiązują do systematycznych masaży. Ujmuje mnie również absolutnie jakość japońskich kosmetyków, które od lat stosuję do wszystkich zabiegów, które wykonuję. Nigdy mnie nie zawiodły, jednocześnie pozwalając mi na uzyskiwanie spektakularnych efektów na skórze klientek po zabiegu oraz w ramach ich domowej pielęgnacji.

Wybór tej nazwy jest również nieprzypadkowy ze względu na fakt, iż szycie na miarę potrzeb, to moja zasada zarówno w masażu, kompozycji zabiegu kosmetycznego oraz przygotowywaniu indywidualnych programów pielęgnacyjnych dla moich klientek. W każdym przypadku kluczem dla mnie jest dopasowanie się do potrzeby skóry w danym momencie, wymagań klientki, jej stylu życia oraz oczekiwań odnośnie efektów.

ETAPY I PRZYGOTOWANIE KLIENTKI

Kiedy mam już przyjemność zaprosić klientkę do gabinetu, uprzejmie proszę ją o zdjęcie ubrań z górnej części ciała i zastąpienie ich miękkim i komfortowym ręcznikiem (przygotowanym na łóżku) po to, aby odzież nie uciskała ciała, oraz żeby uniknąć ich zabrudzenia produktami pielęgnacyjnymi. Proszę również o zdjęcie całej biżuterii, a jeśli to komfortowe dla danej osoby, również o zdjęcie butów i pozostałych elementów ubrania, które mogą ograniczać i utrudniać przepływ w ciele. Pozostawiam klientkę samą z gabinecie, aby mogła się komfortowo rozebrać i przygotować do zabiegu. Kiedy jest już gotowa, upewniam się, że mogę już wejść. Myję i dezynfekuję dłonie, zabezpieczam włosy klientki jednorazowym czepkiem, układam zagłówki i podkolanniki, aby zapewnić jak najbardziej wygodną i ergonomiczną pozycję komfortową dla kręgosłupa. Korzystam z poduszek ortopedycznych, które dopasowują się do kształtu ciała w ramach jak największej dbałości o komfort i zdrowie moich klientek. Łóżko jest podgrzewane, aby zapełnić jak najbardziej komfortową temperaturę w trakcie zabiegu oraz pozwala zrelaksować stałym dopływem ciepła całe ciało. Przykrywam ciało klientki kocem oraz zabezpieczam ramiona ręcznikiem, aby nie było za chłodno. Następnie przechodzę do analizy kondycji skóry i informuję klientkę o moich obserwacjach.

Przy okazji pytam również o wszelkie kwestie związane ze stylem życia, czy też odżywiania, które mogą być istotne z punktu widzenia kondycji twarzy oraz jakości skóry. Mówię o rozwiązaniach, które można zastosować w życiu codziennym, które mogłyby znacząco wspierać procesy samoregeneracji i odnowy organizmu.

Twarzy nie można oddzielić od reszty ciała i wszystko to, co jemy, pijemy, czym oddychamy oraz jak wygląda poziom stresu oraz styl naszego życia, ma wpływ na to, jak wygląda całe nasze ciało i twarz. Stąd też potrzeba bardziej globalnego i holistycznego podejścia, a niżeli tylko analiza kondycji skóry.

Kiedy najważniejsze kwestie są już omówione rozpoczynam uszyty na miarę potrzeb rytuał pielęgnacyjny, który rozpoczyna się demakijażem. Każdy z produktów jest dobierany adekwatnie do kondycji i wymagań skóry.

Rozpoczynam od demakijażu oczu, następnie rozpuszczenia właściwym produktem makijażu, czy też zanieczyszczeń, które osiadły w ciągu dnia na powierzchni skóry. Następnie usuwam ciepłymi płatkami kosmetycznymi lub ciepłym i mokrym ręcznikiem pozostałości.

Ręczniki, których używam w trakcie masaży i zabiegów nasączone są naturalnym olejkiem aromaterapeutycznym oraz wodą. Są ogrzewane i dezynfekowane w specjalnym urządzeniu z lampą UV.

Tonizuję skórę po kontakcie z wodą oraz przechodzę do wybrania optymalnego preparatu do masażu i aplikuję go na całą twarz i szyję. Masaż TERAMEDO składa się z następujących etapów:

 1. Specjalistyczny masaż okolicy oka
 2. Silnie modelująco – rzeźbiący masaż twarzy i szyi
 3. Masaż uciskowy
 4. Masaż drenujący i odprowadzający nadmiar/depozyt płynów tkankowych

Na tym etapie usuwam krem do masażu, ponownie tonizuję skórę po kontakcie z ciepłym, mokrym ręczniczkiem oraz aplikuję na oczy, usta i twarz maskę. W trakcie jej aplikacji przechodzę do drugiej części masażu TERAMEDO, na którą składa się:

 1. Masaż klatki piersiowej
 2. Drenaż limfy
 3. Masaż ramion karku i tyłu szyi

Masaż dekoltu i karku zazwyczaj wymaga innego preparatu do masażu niż twarz, dlatego też do jego wykonania zazwyczaj wybieram inny produkt pielęgnacyjny adekwatny do potrzeby skóry. Po wykonanym masażu tej strefy ponownie, używając ciepłego, mokrego ręczniczka, usuwam preparat wykorzystany do masażu i tonizuję skórę. Przykrywam ramiona i klatkę piersiową dużym ręcznikiem, aby zapewnić komfortową temperaturę, a następnie zdejmuję lub zmywam maski z twarzy, jeśli jest taka potrzeba ponownie tonizuję skórę oraz aplikuję wybrane produkty pielęgnacyjne na zakończenie zabiegu. Są one dobierane nie tyko do typu skóry, ale również pory dnia oraz warunków atmosferycznych, by całość była adekwatna również do dalszych planów klientki i jej aktywności. Aby zapewnić komfort oczom proponuję również aplikację kropli do oczu, które mają na celu usunięcie zanieczyszczeń z oka i zapewnienie optymalnego komfortu. Oczyszczam nasadę włosów oraz zdejmuję czepek zabezpieczający włosy.

To etap, na którym również mówię o tym, jak należy kontynuować pielęgnację skóry w wersji domowej i jeśli jest taka potrzeba przygotowuję program  pielęgnacyjny dla klientki.

Dziękuję za zabieg i pozostawiam klientkę samą w gabinecie, aby mogła się z powrotem przebrać w swoje ubrania.

W tym czasie przygotowuję pyszną i zdrową herbatę dla mojej klientki lub inny napój, który sobie wcześniej zażyczyła. Omawiamy wszystkie detale programu pielęgnacyjnego oraz elementów stylu życia, które są najbardziej istotne dla osiągnięcia pożądanych efektów. Przygotowuję i wysyłam również każdej klientce dostęp do artykułów z moich stron internetowych www.magdalenadaniluk.pl oraz www.teramedo.pl, które są adekwatne do ich potrzeb i uzupełniają przekazaną w trakcie zabiegu wiedzę. Pozwala to na uporządkowanie wiedzy oraz posiadanie ściągawki, do której zawsze można powrócić, jeśli jakaś ważna informacja umknęła naszej pamięci.

Mam nadzieję, że powyższy artykuł będzie pomocny i odpowie na większość pytań, które mogą pojawić się przed pierwszym zabiegiem.

Ponieważ masaż TERAMEDO jest bardzo głęboki i intensywny ma prawo być również bolesny w niektórych miejscach. Poniżej link do mojego artykułu, który wszystko na ten temat wyjaśnia.

DLACZEGO MASAŻ MOŻE BYĆ BOLESNY?

http://teramedo.pl/dlaczego-masaz-moze-byc-bolesny/

W razie jakichkolwiek pytań dodatkowych bardzo proszę o kontakt:

Magdalena Daniluk

md@teramedo.pl

tel. +48 607 444 507

Na masaże i zabiegi serdecznie zapraszam do mojego studio na Mokotowie

TERAMEDO

Magdalena Daniluk

ul. Biały Kamień 1/12

02-593 Warszawa

Mapka dojazdu (kliknij)

 

DOSTĘPNE MASAŻE I ZABIEGI

 

TERAMEDO to unikalny rytuał pielęgnacyjny dla kobiet, który powstał w wyniku ponad 15-sto letniej współpracy z najbardziej prestiżowymi i zaawansowanymi firmami kosmetycznymi (m.in. Menard, Bellefontaine, La Prairie, La Vallee, Valmont, Visoanska, BioEffect).

Głównym elementem rytuału jest autorski masaż TERAMEDO zawierający najbardziej efektywne elementy różnych technik, które zebrane w spójną całość dają skórze spektakularne efekty. Jest to koncepcja łącząca w sobie „perełki” różnych podejść i technik, aby w jak najbardziej rozbudowany, holistyczny, nieingerencyjny i naturalny sposób dbać o kondycję skóry. TERAMEDO jednocześnie oddziałuje na układ nerwowy (głęboko rozluźnia i relaksuje), krwionośny (poprawia krążenie) oraz limfatyczny (usuwanie złogów i toksyn). Działa nie tylko na skórę, ale również na tkankę mięśniową, zmieniając diametralnie wygląd całej twarzy poprzez zmianę tonusu mięśni i eliminację napięć związanych ze stresem. Masaż delikatny, powierzchniowy nie jest w stanie wpływać na kondycję mięśni, zatem ma wpływ wyłącznie na samą powierzchnię skóry i limfę. Masaż TERAMEDO to technika zdecydowanie intensywniejsza i głębsza. Celem masażu TERAMEDO jest diametralna zmiana aktywności skóry, poprawa jędrności i tonusu mięśni, usunięcie zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, usunięcie obumarłego naskórka na powierzchni skóry oraz stymulacja do samo-regeneracji i odnowy.

Rytuał TERAMEDO składa się z 5 etapów:

 1. Specjalistyczny masaż oka TERAMEDO
 2. Specjalistyczny masaż twarzy TERAMEDO
 3. Masaż uciskowy
 4. Maska nawilżająca
 5. Masaż uzupełniający dekoltu i karku

EFEKT TERAMEDO:

 • Wymodelowanie i wyrzeźbienie twarzy
 • Lifting policzków i owalu
 • Natychmiastowe spłycenie i wypełnienie linii
 • Spektakularne ujędrnienie skóry
 • Natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie
 • Silne wygładzenie skóry
 • Natychmiastowa poprawa kolorytu
 • Dotlenienie i poprawa mikrocyrkulacji
 • Redukcja opuchnięć i obrzmień
 • Widoczna poprawa tonusu mięśni
 • Rozluźnienie napięć i likwidacja blokad

Rytuał TERAMEDO wykonywany jest z użyciem zaawansowanych i luksusowych kosmetyków pielęgnacyjnych, które dopasowywane są do indywidualnych wymagań skóry, aby zapewnić jej kompleksową regenerację i odnowę. Jest to masaż „uszyty na miarę (jap. teramedo)” potrzeb nawet najbardziej wymagającej skóry. Idealne dopasowanie to niesamowity efekt, dlatego też wybór kosmetyków wykorzystanych w trakcie rytuału zależy każdorazowo od kondycji i faktycznej potrzeby skóry. Znakomity wybór dla osób, które chcą natychmiastowych efektów, ale brakuje im czasu na dłuższe zabiegi.

Czas trwania: 75 minut

Cena: 380 zł

[TERAMEDO]2 – [masaż TERAMEDO] 2

Podwójna porcja masażu TERAMEDO dla tych, którzy uwielbiają się rozpieszczać. Dwukrotnie dłuższy masaż, aby tym szybciej i skuteczniej wyeliminować napięcia, spektakularnie wymodelować i wyrzeźbić na nowo twarz. Przyjemność, odprężenie i relaks do kwadratu.

Czas trwania: 100 min

Cena: 520 zł

A kiedy mamy ochotę na coś więcej niż masaż…

TERAMEDO TREATMENTS – ZABIEGI TERAMEDO

Każdy ZABIEG TERAMEDO rozpoczyna się od demakijażu, następnie wykonywany jest piling, MASAŻ TERAMEDO, aplikowane są maski na twarz, oczy, usta, szyję, dekolt oraz masowane są dłonie i/lub ramiona. Każdy z etapów jest wykonywany z wykorzystaniem indywidualnie dobranych i dopasowanych do potrzeb skóry luksusowych kosmetyków najlepszych marek. W zależności od tego, jakie efekty nas interesują, mamy do wyboru trzy poziomy intensywności działania na skórę:

 

1. TERAMEDO BASIC

[BOGATY KOKTAJL SERUM – ZASPOKOJENIE WSZYSTKICH PODSTAWOWYCH POTRZEB SKÓRY]

Idealny wybór dla osób, które rozpoczynają przygodę z pełnymi zabiegami szytymi na miarę. TERAMEDO BASIC to bogaty koktajl indywidualnie dobranych typów serum i koncentratów, których zadaniem jest dostarczenie skórze szerokiej gamy brakujących jej substancji odżywczych. Kombinacja preparatów jest każdorazowo zmieniana i dopasowywana w zależności od potrzeby skóry. TERAMEDO BASIC to zabieg, który uzupełnia wszystkie podstawowe potrzeby i niedobory skóry.

Czas trwania: 90 minut

Cena: 700 zł

 

2. TERAMEDO BOOSTER

[DŁUGOTRWAŁY DEPOZYT – INTENSYWNIE POBUDZAJĄCY NATURALNY „ZASTRZYK” SKONCENTROWANYCH AMPUŁEK]

Propozycja dla osób, które oczekują silniejszych i trwalszych efektów. TERAMEDO BOOSTER jest bogatym koktajlem indywidualnie dobranych typów kuracji ampułkowych i koncentratów. Dzięki zaawansowanym technologiom transportu wnikają one głęboko w skórę tworząc depozyt składników, z których skóra może korzystać w kolejnych dniach i tygodniach po zabiegu. Kombinacja preparatów jest każdorazowo modyfikowana i dopasowywana w zależności od potrzeb skóry.

Czas trwania: 105 minut

Cena: 1000 zł

 

3. TERAMEDO SUPREME

[WYSOKOSKONCENTROWANY KOKTAJL PIELĘGNACYJNY I LUKSUSOWE MASKI – NAJLEPSZE Z NAJLEPSZYCH]

Najbardziej luksusowa i zaawansowana propozycja dla osób o najwyższych wymaganiach. TERAMEDO SUPREME jest połączeniem indywidualnie dobranego koktajlu serum, koncentratów i kuracji ampułkowych, dostarczających skórze substancji odżywczych tworzących depozyt, z którego skóra może korzystać w kolejnych dniach i tygodniach po zabiegu, oraz różnych typów masek. Wśród nich znajdują się najbardziej luksusowe maski: kawiorowo-kolagenowa Bellefontaine oraz Menard Authent, gwarantujące spektakularne efekty i olśniewający wygląd skóry. To zabieg, który łączy w sobie wszystko, co najlepsze w masażu TERAMEDO oraz najbardziej luksusowych kosmetykach do pielęgnacji skóry.

Czas trwania: 120 minut

Cena: 1500 zł

SPEKTAKULARNY EFEKT I EKSTREMALNY KOMFORT

=

TERAMEDO TREATMENTS

Efekt zabiegów TERAMEDO TREATMENTS widoczny jest natychmiast po zabiegu i ulega wzmocnieniu w kolejnych dniach. Częstotliwość stosowania zabiegów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i oczekiwań:

 • 1 raz w tygodniu (kuracja bardzo intensywna) – pielęgnacja, której celem jest uzyskanie maksymalnej intensywności masażu oraz aplikowanych kosmetyków;
 • 2 razy w miesiącu (kuracja intensywna) – pielęgnacja ukierunkowana na pogłębianie pożądanych efektów i stałe poprawianie kondycji skóry;
 • 1 raz w miesiącu (kuracja podstawowa) – pielęgnacja mająca na celu stymulowanie naturalnego rytmu regeneracji i odnowy skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.