AUTHENT

Komórki macierzyste od lat fascynowały naukowców marki Menard. Są one odpowiedzialne  za powstawanie wszystkich innych komórek w skórze.

Komórki macierzyste skóry są zdolne do wytwarzania nowych komórek zarówno w naskórku, jak i skórze właściwej, co gwarantuje głęboką regenerację i naprawę skóry. Z wiekiem komórek macierzystych jest coraz mniej. W konsekwencji nowe komórki skóry już nie są produkowane w ilościach, które zapewniają młody i zdrowy wygląd. Jest to przyczyną spowolnienia naturalnych procesów odmładzania skóry. Jednocześnie pojawiają się oznaki starzenia się skóry: suchość, zmarszczki, utrata jędrności. Najważniejszy dla regeneracji i młodego wyglądu skóry jest wzrost liczby komórek macierzystych, które zagęszczą zarówno naskórek, jak i sieć włókien kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Laboratoria firmy Menard nieustannie kontynuują badania, aby zgłębić wiedzę na ten temat. Doprowadziły one do odkrycia i zidentyfikowania SVA (Stem Vital Area), czyli obszaru życia komórek macierzystych skóry. 

SVA to miejsce szczególnie bogate w materiał scalający, niezbędny do życia dla komórek macierzystych naskórka, oraz kolagen typu V, kluczowy dla komórek macierzystych skóry właściwej.

Odkrycie mechanizmu funkcjonowania SVA pomogło w zdefiniowaniu przyczyny redukcji komórek macierzystych skóry-  kurczenie się SVA, czyli obszaru życia komórek macierzystych skóry. Powodem są: złe nawyki żywieniowe, stres, promieniowanie UV, wolne rodniki i inne negatywne czynniki.

Głównym celem naukowców firmy Menard stało się powiększenie SVA, aby doprowadzić do ponownego wzrostu liczby komórek macierzystych. Natura podsunęła im skuteczne rozwiązanie. Odkryto niezwykłe właściwości ekstraktu z róży Semiplena, który rozszerza SVA. Ekstrakt ten stał się kluczowym składnikiem najnowszej i najbardziej luksusowej lini AUTHENT