AUTHENT CREAM II

Komórki macierzyste od lat fascynowały naukowców marki Menard. Są one odpowiedzialne  za powstawanie wszystkich innych komórek w skórze. Marce Menard udało się stworzyć unikatowy produkt- KREM AUTHENT, którego formuła została opracowana tak, aby zwiększyć ich ilość oraz skuteczność działania.

Komórki macierzyste skóry są zdolne do wytwarzania nowych komórek zarówno w naskórku, jak i skórze właściwej, co gwarantuje głęboką regenerację i naprawę skóry. Z wiekiem komórek macierzystych jest coraz mniej. W konsekwencji nowe komórki skóry już nie są produkowane w ilościach, które zapewniają młody i zdrowy wygląd. Jest to przyczyną spowolnienia naturalnych procesów odmładzania skóry. Jednocześnie pojawiają się oznaki starzenia się skóry: suchość, zmarszczki, utrata jędrności. Najważniejszy dla regeneracji i młodego wyglądu skóry jest wzrost liczby komórek macierzystych, które zagęszczą zarówno naskórek, jak i sieć włókien kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Laboratoria firmy Menard nieustannie kontynuują badania, aby zgłębić wiedzę na ten temat. Doprowadziły one do odkrycia i zidentyfikowania SVA (Stem Vital Area), czyli obszaru życia komórek macierzystych skóry. 

SVA to miejsce szczególnie bogate w materiał scalający, niezbędny do życia dla komórek macierzystych naskórka, oraz kolagen typu V, kluczowy dla komórek macierzystych skóry właściwej.

Odkrycie mechanizmu funkcjonowania SVA pomogło w zdefiniowaniu przyczyny redukcji komórek macierzystych skóry-  kurczenie się SVA, czyli obszaru życia komórek macierzystych skóry. Powodem są: złe nawyki żywieniowe, stres, promieniowanie UV, wolne rodniki i inne negatywne czynniki.

Głównym celem naukowców firmy Menard stało się powiększenie SVA, aby doprowadzić do ponownego wzrostu liczby komórek macierzystych. Natura podsunęła im skuteczne rozwiązanie. Odkryto niezwykłe właściwości ekstraktu z róży Semiplena, który rozszerza SVA. Ekstrakt ten stał się kluczowym składnikiem najnowszego produktu laboratoriów badawczych firmy Menard – AUTNENT CREAM II.

Skład:

Ekstrakt z róży Semiplena

Zwiększa obszar życia komórek macierzystych skóry!

Ekstrakt z nasion wiśni ptasiej (PRUNUS AVIUM)

Skutecznie wpływa na wzrost liczby (x5) komórek macierzystych w skórze właściwej;

Ekstrakt z nasion zatwar pangdahai (STERCULIA SCAPHIGERA)

Stymuluje namnażanie komórek naskórka, co skutkuje nawet pięciokrotnym zwiększeniem poziomu nawilżenia skóry.

Ekstrakt z nasion purpurowego jęczmienia (HORDEUM VULGARE)

Stymuluje namnażane komórek w skórze właściwej, co skutkuje nawet trzykrotnie większą produkcją nowych włókien kolagenu i elastyny.

W kremie Authent II zastosowano specjalne kapsuły transportujące zbudowane z elementów przypominających budową membranę komórki skóry i wykorzystujące technologię farmaceutycznego nośnika. Dzięki temu zamknięte w kapsułach ekstrakty mogą przenikać do najgłębszych warstw skóry. 

Authent II to znakomity skład, który zachwyca nawet w najmniejszych szczegółach. Posiada komfortową, idealnie rozprowadzającą się, doskonale wchłaniającą i nawilżającą konsystencję. Zawdzięcza ją specyficznej technologii Smooth Performer Emulsion II, która uzyskiwana jest w drodze emulsyfikowania wygładzających olejów o intensywnych właściwościach nawilżających, pochodnych roślinnych i witamin. Dzięki najnowocześniejszej technologii emulsja zastosowana w kremie Authent II daje dodatkowo wrażenie zwartości i sprężystości, zachowując przy tym idealną konsystencję. 

Zapach Authent II jest elegancki i zmysłowo kobiecy. W ramach aromaterapii stymuluje produkcję oksytocyny – hormonu szczęścia.

Sposób użycia:

Krem należy aplikować na noc lub na dzień, ze względu na jego silne właściwości możliwe jest również stosowanie w okolicach oczu.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć ten produkt, link – https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/216-menard-authent-cream-ii.html