AKTUALNOŚCI

Maska LED

To maska LED, którą postanowiłam wcielić w zabiegi TERAMEDO 😍Maska LED jest wysoce zaawansowanym technologicznie urządzeniem wykorzystującym zasady terapii fotodynamicznej w celu aktywacji głębokich warstw skóry i zwiększenia metabolizmu komórkowego. Kiedy skóra absorbuje promieniowanie, energia świetlna jest zamieniana na energię wewnątrzkomórkową, aby wzmocnić ściany naczyń krwionośnych, wygenerować zamianę reakcji fotochemicznej na enzymatyczną.

Głównym zadaniem takiego oddziaływania jest zwiększenie aktywności katalazy (fotoaktywny enzym umożliwiający rozkład nadtlenku wodoru do poziomu wody i tlenu, chroniąc tym samym komórki przed jego szkodliwym, toksycznym działaniem) oraz dysmutazy ponadtlenkowej (jeden z najsilniejszych enzymów antyrodnikowych) wewnątrz komórek skóry, które są jej głównymi obrońcami i czyścicielami zwiększającymi energię komórkową (ATP). W konsekwencji zwiększa się poziom glikogenu (źródło energii), dzięki czemu wzrasta poziom produkcji i syntezy różnego rodzaju protein wewnątrz komórek. Zwiększa się ilość czynników wzrostu fibroblastów BFGF (komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu elastyny i kwasu hialuronowego) oraz naskórkowego czynnika wzrostu EGF (aktywator komórek naskórka). Powoduje to wzrost i poprawę jakości oraz ilości włókien kolagenu, zahamowanie nadmiernej produkcji melaniny, poprawę krążenia, poprawę jędrności i elastyczności skóry. Ma znaczący wpływ również na procesy naprawcze, przeciwstarzeniowe, przeciwtrądzikowe. Minimalizuje przebarwienia. Redukuje ściągnięcia i poprawia tonus. Łagodzi poparzenia słoneczne i koi skórę.

Choć może się to wydawać dość skomplikowane, wcale takie nie jest. Mówiąc krótko, maska LED wykorzystuje zjawisko foto-chemicznego reagowania skóry na wiązkę światła. Wiązka penetrując w skórę wywołuje w niej określoną reakcje chemiczną. Polega to na zasadzie:

1. Wniknięcie wiązki światła do skóry
2. Stymulacja enzymów w skórze
3. Stymulacja komórek skóry poprzez enzymy skórne
4. Produkcja/reakcja komórkowa

Zatem poprzez oddziaływanie ukierunkowaną wiązką światła można uzyskać aktywność określonych enzymów, a przez to komórek w naszej skórze. Dzięki takiemu oddziaływaniu możemy w sposób celowy pobudzać określone grupy komórek, aby wywołać pożądaną reakcję.

Nie ma to nic wspólnego z agresywnym działaniem zabiegów laserowych. Światło LED niczego w skórze nie niszczy, a jedynie pobudza enzymy skórne do aktywacji komórek.

Wskazania:

• Ujędrnianie
• Działanie przeciwzmarszczkowe
• Zwiększanie nawodnienia
• Działanie antypigmentacyjne
• Działa antybakteryjne i przeciwwirusowe
• Wzmacnianie naczyń krwionośnych
• Przyspieszenie regeneracji
• Stymulacja syntezy kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego
• Działanie łagodzące i kojące
• Działanie przeciwtrądzikowe
• Terapia blizn i zmian potrądzikowych
• Doskonałe rozwiązanie dla osób  po zabiegach ingerencyjnych wykluczających możliwość wykonania masażu
Maska LED posiada 7 trybów oddziaływania różnymi kolorami:

Kolor czerwony 630nm

Znane jako światło biologicznej aktywności. Zwiększa aktywność komórkową. Przyspiesza metabolizm oraz sprzyja formowaniu się nowych włókien kolagenu. Działa antypigmentacyjnie, redukuje linie i zmarszczki, poprawia jędrność i kondycję skóry, naprawia zniszczenia, zwęża pory skórne, działa przeciwstarzeniowo i antyrodnikowo.

Kolor niebieski 470nm

Redukuje stan zapalny, działa antybakteryjne (niszczy bakterie z grupy propioni bez uszczerbku dla skóry). Hamuje rozwój zmian trądzikowych i umożliwia gojenie. Minimalizuje zmiany potrądzikowe, naprawia skórę, redukuje przebarwienia i zapobiega bliznom.

Kolor zielony 520nm

Neutralizuje, balansuje, przywraca równowagę. Redukuje wydzielanie łoju oraz stabilizuje gospodarkę wodno- tłuszczową. Skutecznie uwalnia od stresu i napięcia. Drenuje limfę, odprowadza nadmiar płynów, redukuje opuchnięcia.

Kolor żółty 590nm

Dotlenia komórki, dostarcza energii. Wspomaga dekompozycję (rozpad) pigmentu (działanie eliminujące przebarwienia). Stymuluje drenaż limfatyczny. Wygładza skórę, redukuje linie i zmarszczki. Redukuje zaczerwienienia, liszaje, zwiększa odporność skóry.

Kolor fioletowy

Łączy w sobie częstotliwości światła czerwonego i niebieskiego. Łączy w sobie skuteczność dwóch rodzajów fototerapii. Ma szczególnie efektywne działanie w zakresie naprawy uszkodzeń i blizn potrądzikowych.

Kolor granatowy

Stopniowo zwiększa energię komórkową, poprawia metabolizm, ma bardzo znaczącą rolę w stymulacji produkcji komórkowej.

Kolor biały

Głęboko penetruje w skórę, wzmaga metabolizm tkanek żywych. Usuwa przebarwienia, wygładza linie i zmarszczki. Ujędrnia zwiotczałą skórę.

Czas aplikacji 15-30 minut.
W trakcie zabiegu należy mieć zamknięte oczy i nie wpatrywać się z źródło światła. Zaaplikowanie maski kremowej lub w płacie pod maskę LED jest wskazane i zwiększy jej skuteczność działania. Po terapii LED należy unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem.

Przeciwwskazania:

Maska nie powinna być stosowana u kobiet w ciąży, dzieci, osób z chorą tarczycą, osób uczulonych na światło, zażywających leki fotoaktywne. Przeciwwskazaniem są również uszkodzenia skóry oraz otwarte rany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.