AKTUALNOŚCI

Odchudzanie pielęgnacji na lato 😎

Czas na odchudzanie 😳

Mam na myśli pielęgnację,  więc spokojnie 😂

Okres  jesienno – zimowy już za nami (miejmy przynajmniej taką nadzieję 😁). Pora aby zrewidować naszą pielęgnację i dopasować ją do aktualnych potrzeb skóry.

Wiosną i latem nasza skóra potrzebuje zdecydowanie mniej składników tłuszczowych. To czas, w którym należy przejść z bogatych i ciężkich kremów, na te o lżejszej  i szybciej wchłaniającej się konsystencji.

Kosmetyków do oczyszczania skóry zazwyczaj zmieniać nie trzeba.

➡️Pierwszy cel to lotion. Warto przejść z gęstych i żelowych konsystencji, na te bardziej wodniste.


➡️Drugi cel to serum. Polecam przejście z gęstych i odżywczych na bardziej nawadniające.


➡️Trzeci cel to emulsja nawilżająca. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest zamiana gęstych i bogatych, na beztłuszczowe.


➡️Czwarty cel to kremy. Zastępujmy ciężkie kremy tymi, które nie pozostawiają tłustego filmu i z łatwością są absorbowane przez skórę.

Warto już teraz pomyśleć o ochronie przeciwsłonecznej. Osoby, które mają tendencję do przebarwień nie mają żadnej taryfy ulgowej. To już czas na zaopatrzenie się w preparaty z filtrem SPF 50 i codzienne stosowanie. Słońce jak najbardziej jest nam potrzebne, a jego wpływ jest zbawienny. Nie widzę potrzeby, aby używać bardzo wysokich filtrów na całe ciało. Twarz jednak jest stale eksponowana na słońce i tutaj tego słonecznego dobra jest aż za dużo.

Zasada jest dość prosta:


🌞Jeśli wiesz, że będziesz na słońcu ok. 30min, nie potrzebujesz się dodatkowo chronić.


🌞Taka ekspozycja to bardzo korzystne dla nas naświetlanie.


😎Jeśli wiesz, że na słońcu spędzisz kilka godzin, nałóż obowiązkowo filtry.

Skóra szczególnie po zimie nie jest przygotowana na tak długi kontakt ze słońcem, więc z całą pewnością ulegnie poparzeniu i dozna niechcianych uszkodzeń. Wtedy również bardzo prawdopodobne jest powstanie przebarwień, które będą się samoistnie pogłębiały.

Dlaczego?

Bo dajesz tak silny impuls skórze, że ona w panicznej reakcji będzie chciała jak najszybszej wytworzyć ochronę w postaci bardzo skumulowanego pigmentu w miejscach strategicznych – czoło, nos, szczyt policzków i niestety skóra wokół ust oraz brody. Tego nikt nie chce doświadczyć na własnej skórze. Tym bardziej, że usuwanie przebarwień w trakcie lata jest niezwykle trudne, a każda kolejna ekspozycja na słońce pogorszy sprawę. Lepiej zapobiegać niż walczyć z już powstałym problemem.

Jeśli potrzebujesz pomocy w dopasowaniu swojej pielęgnacji, chętnie doradzimy 🤗 A także serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć produkty do pielęgnacji domowej –

https://sklep.teramedo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.