SPF

Poparzenia słoneczne

Co tu dużo mówić, zdarzają się każdemu. 

Mi się zawsze wydaje (z naciskiem na „wydaje” 😂), że bardzo dobrze chronię swoją skórę, a i tak niejednokrotnie sama z siebie się śmieję widząc partię niedosmarowanej filtrem skóry, która razi po kilku godzinach na świeżym powietrzu czerwonym blaskiem pulsującego ciepłem podrażnienia. 

Tak, mi również zdarza się usmażyć doszczętnie 😂. Najczęściej przydarza się to wiosną, kiedy skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do intensywnego słońca. My z kolei (ja na pewno) spragnieni promieni, niczym jaszczurki na skałach, próbujemy się doładować i ogrzać słonkiem kiedy tylko jest ku temu okazja. 

Jak to wygląda każdy wie, wiemy również jakie są tego konsekwencje, oczywiście wiemy również, że lepiej byłoby zapobiegać i się dokładnie posmarować filtrem, ale to jest samo życie i perfekcja może funkcjonować jedynie w wymiarze optymistycznej teorii.

A jak już mamy „upieczonego raka”, to warto wiedzieć jak go uratować, aby wyjść z tej sytuacji cało. 

Schładzamy miejsca poparzone

Chłodna/zimna woda, najlepiej w formie okładu (zmoczony ręcznik). Do wody, z której bedzie przygotowywany okład warto dodać olejek Decodo Lawendowy (5-10 kropli) https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/202-lawenda-z-nuta-rozy-damascenskiej.html. Jego kojące działanie przyniesie ulgę nie tylko w przypadku poparzeń, ale również ukąszeń owadów. Warto mieć go zawsze przy sobie. Jako jeden z nielicznych olejków eterycznych może być nakladany bezpośrednio na skórę.

Równoważymy skórę lotionem

Tu najlepszym wyborem będzie Menard Embellir Toner (https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/81-menard-embellir-toner.html) ponieważ ma bardzo silnie kojący i przeciwutleniający skład, którego głównym bohaterem są ekstrakty z czarnych i czerwonych grzybów Reishi, o właściwościach naprawczych na już powstałe zniszczenia. Opcjonalnie można użyć również lotionu z linii Saranari (https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/124-menard-saranari-lotion.html) on z kolei specjalizuje się w przeciwdziałaniu fotostarzeniu i uszkodzeniom skóry na skutek UV. Dla osób niecierpliwych, które nie będą chciały stosować kilku kroków, optymalnym rozwiązaniem będzie emulsja o silnych właściwościach kojących, łagodzących, nawilżających i naprawczych Embellir Liquid (https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/84-menard-embellir-liquid.html).

Nakładamy preparaty silnie przeciwzapalne i przyspieszające gojenie

Tutaj niekwestionowanym mistrzem będą 3 rodzaje serum do wyboru:

Bellefontaine 24h Repairing Serum

Absolutny mistrz uszkodzeń, poparzeń, podrażnień z opatentowaną formułą ALGACALM i EDELGEN ze szwajcarskich ziół (https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/142-bellefontaine-24-h-repairing-perfect-serum.html).

Menard Embellir Extract

Najbardziej skoncentrowany produkt z całej linii Embellir o najwyższym stężeniu ekstraktów z czarnych i czerwonych grzybów Reishi (https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/88-menard-embellir-extract.html).

Visoanska Elixir Perfecteur

Koncentrat drastycznie przyspieszający procesy gojenia, regeneracji, zabliźniania. Zapobiega powstawaniu przebarwienia w miejscu uszkodzenia i skraca o połowę czas potrzebny na regenerację. Swoją siłę działania zawdzięcza molekułom roślin ekstremofilnych, których siła przetrwania w najtrudniejszych środowiskach staje w obronie naszej skóry i wspomaga tempo procesów naprawczych (https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/118-visoanska-elixir-perfecteur.html).

Natłuszczamy

Skóra poparzona jest bardzo sucha, zatem wymaga dodatkowej pomocy szczególnie wieczorem. Idealnym wyborem będzie Menard Saranari Night Cream (https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/128-menard-saranari-night-cream.html), który specjalizuje się w eliminacji przyczyn i konsekwencji fotostarzenia.

Jeśli skóra wymaga jeszcze silniejszego działania warto sięgnąć po globalnie naprawczy Embellir Night Cream (https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/85-menard-embellir-night-cream.html).

Dla osób o ekstremalnie suchej i ultra wymagającej skórze, totalne ukojenie przyniesie najbardziej zaawansowany technologicznie Menard Authent Cream (https://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/216-menard-authent-cream-ii.html).

A na koniec oczywiście warto wspomnieć, że latem ochrona przeciwsłoneczna jest naprawdę wskazana zawsze wtedy, gdy planujemy być na słońcu dłużej niż godzinę. Wszystko na temat ochrony SPF w poniższym artykule:

http://teramedo.pl/wiosenne-slonce/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.