AKTUALNOŚCI

Ulubione duo regulujące

Skoro już jesteśmy w temacie wakacji, nie wyobrażam sobie przejścia przez ten okres bez dobrego toner’a. Moja skóra lubi sensacje wypryskowe, zatem produktem, który cenię w sposób szczególny jest właśnie toner. Mam swoje typy w zależności od pory roku i tego, co się dzieje ze skórą, a latem moimi ulubieńcami są Menard Beauness Toner i Valmont Illuminating Toner.

Dlaczego akurat te dwa produkty? Bo robią dokładnie to, o co mi chodzi na tym etapie pielęgnacji. W okresie letnim jak wiadomo, bardziej się pocimy oraz skóra wydziela zdecydowanie większe ilości sebum. Jeśli wyobrazimy sobie również, że w takich warunkach niejednokrotnie nakładamy makijaż, to łatwo sobie wyobrazić, że może to powodować tendencję do powstawania wyprysków. Skoro już wypryski się pojawiają i mamy słońce, to z całą pewnością powstaną przebarwienia w miejscach, w których są lub były wypryski. Tak to niestety działa. Dodatkowo lato i słońce generują również nasilone nawarstwianie się obumarłego naskórka na powierzchni skóry, który problem wyprysków dodatkowo nasila. Zatem chcąc wszystkie te problemy rozwiązać stosunkowo prostym sposobem, trzeba zadziałać na kilka różnych przyczyn powstawania niedoskonałości.

Zadaniem lotionu, który wprowadzam w takiej sytuacji do pielęgnacji nocnej jest doskonale oczyścić, lekko złuszczyć i regulować wydzielanie łoju skórnego w nocy. Do tego celu wybieram Valmont Illuminating Toner. Dlaczego?

Ponieważ zawiera specyficzne składniki aktywne. Pierwszym z nich jest niacynamid, który ogranicza transfer melaniny (czyli wytwarzanie pigmentu) oraz posiada właściwości regulujące produkcję sebum. Zawiera również cynk i NMF (naturalny czynnik nawilżający), które rozświetlają, koją i nawilżają skórę. Dodatkowo w swoim składzie ma również kwas salicylowy, który działa złuszczająco.

Jakie daje efekty?

Pomaga usuwać zmiany pigmentacyjne. Poprawia koloryt i wyrównuje powierzchnię skóry. Delikatnie i stopniowo złuszcza obumarły naskórek. Eliminuje zanieczyszczenia i wypryski, wspomaga proces oczyszczania skóry oraz zapobiega powstawaniu zaskórników.

Drugi bohater, bez którego bardzo trudno jest sobie wyobrazić idealny duet to produkt, którego zadaniem jest przywracanie i zachowywanie równowagi. Takim specjalistą jest Menard Beauness Toner. Produkt ten pomaga utrzymać znakomitą jakość skóry, wygładza oraz zmniejsza tendencję do powstawania krost, wyprysków i niedoskonałości skóry. Wspomaga kontrolę warstwy rogowej skóry, aby zachować równowagę i właściwą kondycję, bez szorstkości oraz problemów z nadmiernym namnażaniem się bakterii i grzybów, które standardowo występują na powierzchni skóry. Zadaniem Beauness’a jest eliminacja stanu zapalnego i zapobieganie jego powstawaniu. Zapobiega również łuszczeniu się komórek warstwy rogowej oraz selektywnie niszczy bakterie, zapobiegając pojawianiu się zmian ropnych na skórze. Wszystko to dzięki połączeniu ekstraktów roślinnych oraz minerałów z gorących źródeł, które Menard rygorystycznie selekcjonuje.

Jaki jest sens takiego połączenia? Wieczorem pogłębione oczyszczenie, wygładzenie i ukojenie, a rano kontrola bakterii i nadmiernego rogowacenia, aby nie dopuścić do powstania stanu zapalnego przy jednoczesnym zachowaniu wilgoci i zabezpieczeniu przed odwodnieniem.

Połączenie działa znakomicie. Jedyna wada, to fakt, że Valmont Illuminating Toner musimy nałożyć na płatek i przecierać nim skórę (najlepiej w jednym kierunku i bez intensywnego pocierania), więc jego wydajność nie jest imponująca. Na szczęście Menard jest wydajny nieprawdopodobnie, bo nie tracimy nawet jednej kropelki na płatki, możemy go po prostu wylać na dłoń i wklepać w skórę. Osoby, które już wcześniej stosowały Beauness zauważą, że wygląda on teraz inaczej. To prawda i słuszna obserwacja. W roku 2018 Menard dokonał delikatnej reformulacji oraz zmienił opakowanie na bardziej nowoczesne. Zasadniczo zmiana zdecydowanie na korzyść. Efekty działania tego produktu są jeszcze lepsze, bo faktycznie nie tylko balansuje on skórę, ale również zapobiega przed ponownym zaburzeniem równowagi. Jak dla mnie rewelacja.

Gorąco polecam!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć ten produkthttps://sklep.teramedo.pl/dla-kobiet/strona-glowna/165-menard-beauness-lotion.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.