Wyświetlenia 140

Ocena 0/5.0

AUTOMASAŻ DRENUJĄCY

Kontynuując temat automasażu chciałbym omówić wspomniany we wcześniejszym artykule automasaż drenujący. Posiadając odpowiednią wiedzę na temat dokrwienia naszych tkanek możemy zacząć je oczyszczać!

W przypadku automasażu drenującego chodzi nam o przesunięcie limfy i innych płynów tkankowych od środka twarzy, szyi i torsu do zewnątrz, a następnie w kierunku najbliższych węzłów chłonnych. W przypadku twarzy zgarniamy płyny od środka do zewnątrz, a następnie zaczynając od czoła zjeżdżamy po bokach twarzy w dół, po szyi, w kierunku węzłów chłonnych nadobojczykowych (które znajdują się nad obojczykami). W przypadku klatki piersiowej zgarniamy płyny od środka w kierunku pach, gdzie znajdują się węzły chłonne pachowe. Prosto, łatwo i bardzo skutecznie. Pamiętajmy przy tej okazji, że jeżeli mamy zastoje limfatyczne, na początku taki masaż może być bolesny. Można wręcz wyczuwać grudki pod skórą.

Dlaczego tak się dzieje? 

Wspomniana wcześniej limfa przez to jaki tryb życia zazwyczaj prowadzimy ( palenie papierosów, spożywanie alkoholu, mało ruchu, zła dieta i inne czynniki zewnętrze jak zanieczyszczone powietrze), nie radzi sobie z bieżącym oczyszczaniem naszych tkanek ze złogów i tym samym zaczynają pojawiać się nam zastoje. Układ limfatyczny zamiast płynąc niczym rzeka przez cały organizm, zaczyna tworzyć „tamy”. Tym, co eliminuje ten efekt i przywraca nasz układ do odpowiedniego funkcjonowania jest masaż. Teraz już wiesz, że to nie tylko kwestia wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia. Jak tkanki są zdrowe to same z siebie wyglądają naprawdę pięknie i młodo. Zatem warto zacząć się masować chociażby ze względów zdrowotnych, efekty estetyczne pojawią się samoistnie jako bonus.

dsc0254646269_38589.jpg

Jakiego narzędzia używać do automasażu drenującego?

Możliwości wyboru jest sporo. Jako że artykuł dedykowany jest dla mężczyzn przedstawię jedną, moim zdaniem najlepszą opcję. Dla mnie ideałem okazała się płytka gua sha z obsydianu. Wygodnie się ją trzyma w dłoni, jest idealnie gładka, pasuje do kształtów twarzy, jest wykonana z naturalnego, korzystnego dla skóry obsydianu. Można ją bez problemu myć i dezynfekować. Pozwala nam decydować o intensywności automasażu poprzez zwiększanie docisku, więc daje wiele możliwości. Płytki gua sha występują w różnych kształtach, więc tu również wybór jest bardzo duży. Są produkowane również z różnego rodzaju kamieni i kryształów, zatem każdy może znaleźć swojego faworyta.

Ten rodzaj automasażu można wykonywać zarówno wieczorem, po automasażu stymulujacym, jak i rano, po umyciu twarzy, a przed nałożeniem porannej pielęgnacji. Jest to fenomenalna metoda modelowania twarzy, rzeźbienia i przywracania naszych naturalnych linii i kształtów. Daje natychmiastowy i widoczny efekt. Jest znakomitym rozwiązaniem dla osób borykających się z opuchnięciami, zastojem, nabrzmieniem i nadmierną ilością płynów zatrzymanych w tkankach. Zdecydowanie jest to automasaż o najszybszym efekcie działania. Regularne masowanie może przenieść wręcz nieoczekiwane korzyści, potrafi zapobiec problemom, które dotyczą nie tylko twarzy, ale całego naszego organizmu!. W przeciwieństwie do automasażu stymulującego, do którego skóra miała być oczyszczona i sucha, bez żadnych preparatów pielęgnacyjnych, w tym przypadku OBOWIĄZKOWO NAKŁADAMY KREM DO MASAŻU. Jeśli nie mamy kremu do masażu można użyć dowolny, zimnotłoczony olej lub jakikolwiek inny preparat, który zapewni nam poślizg.

 Bez poślizgu nie można robić takiego automasażu! Poślizg potrzebny jest po to, aby nie ciągnąć skóry, a jedynie przemieszczać płyny znajdujące się pod skórą! To bardzo ważne! 

Olejki ze względu na swoją konsystencję po jakimś czasie stosowania mogą zapychać pory skórne i powodować wypryski. Dlatego zdecydowanie polecam kremy do masażu MENARD’a:

TSUKIKA MASSAGE CREAM

menard-tsukika-massage-cream98396_23085.jpg

SARANARI REFRESH MASSAGE

menard-saranari-refresh-massage78007_87883.jpg

EMBELLIR REFRESH MASSAGE

embellie-refresh-massage52893_94051.jpg

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć wszystkie potrzebne produkty jak i narzędzia do automasażu, link https://teramedo.pl/pl/shop/automasaz-m/

Uwaga!! Jeżeli mamy stany zapalne lub bolesne wypryski, uszkodzenia skóry, skaleczenia, poprzenia, zaprzestajemy automasaży do czasu zagojenia się skóry.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))