Wyświetlenia 162

Ocena 0/5.0

AUTOMASAŻ STYMULUJĄCY

frame-24996_61480.png

W moim przekonaniu taki rodzaj automasażu powinien być wykonywany wieczorem. Głównym jego zadaniem jest pobudzenie krążenia, które wygeneruje nam głębokie, wewnętrzne odżywianie i regenerację skóry. Chodzi nam o zwiększenie ukrwienia po to, aby krew dochodząc do powierzchni, mogła odżywić, dotlenić, oczyścić wszystkie jej warstwy.

Pamiętajmy, że poza skórą z takiego odżywiania korzystają również nasze mięśnie, tkanka tłuszczowa i kości.

Poprawa ukrwienia i przepływu krwi to klucz do doskonałego funkcjonowania wszystkich tkanek. Niezależnie od tego, które narzędzie wybierzemy, sposób jego użycia jest podobny, poruszamy się w płaszczyźnie pionowej i poziomej tak, aby pokryć całą powierzchnię twarzy, szyi i dekoltu. Te strefy, które są dla nas bardziej problematyczne, będą wymagały większej ilości powtórzeń. Ja standardowo wykonuję 10 powtórzeń w każdej linii. Te partie, które są dla mnie newralgiczne robię podwójnie lub potrójnie (tu już wedle uznania i potrzeby). Dodam również, że na stronie TERAMEDO na Facebook’u (https://www.facebook.com/Teramedo) są zapisy live’ów, w których szczegółowo nie tylko opowiadam, ale również demonstruję jak każdy z rodzajów automasażu wykonać.

jezyki-1024x76327730_54807.jpg

Normalnym jest, że podczas takiego automasażu może wystąpić uczucie ciepła, mrowienia, zaróżowienie, a nawet zaczerwienienie skóry.

O to właśnie chodzi – o poprawę ukrwienia!

Przed wykonaniem automasażu stymulującego należy zmyć (najlepiej dwuetapowo) makijaż. Po dokładnym umyciu skóry niczego na nią nie nakładamy. Nie chcemy, aby masażer nam się ślizgał po skórze, bo wtedy jest to drapanie, a nie masaż!

W celu wykonania takiego automasażu proponuję masażery igłowe o różnej intensywności, tak aby każdy mógł dopasować dla siebie odpowiedni. Wybór ten jest istotny, ponieważ każdy z nas ma inną wrażliwość oraz próg bólu. Proponuję zaczynać od tych delikatniejszych , a wraz ze wzrostem poziomu zaawansowania wprowadzać kolejne intensywniejsze rollery.

Poniżej kilka propozycji masażerów:

JEŻYKI

jezyki-1024x102443734_12420.jpg

To już kultowe narzędzie do automasażu. Są świetne. Pracując jednocześnie dwoma jeżykami skracamy o połowę czas potrzebny na automasaż. Jeżyki dają znakomite efekty stymulacji ale jednocześnie wymagają sporej koordynacji ruchowej. Jeśli już uda się opanować technikę, rzadko chce się zamienić jeżyki na cokolwiek innego.

Jeżeli zainteresował Cię ten produkt, serdecznie zapraszam do sklepu internetowego TERAMEDO https://teramedo.pl/pl/shop/product/jezyk/

MASAŻER MIEDZIANY

roler-miedziany-1024x102458962_47282.jpg

Jest idealny do masowania zwłaszcza małych stref, do których na przykład jeżykom trudno byłoby dotrzeć, jak bezpośrednia okolica oka, skóra wokół ust, czy przestrzeń pomiędzy brwiami. Masażer miedziany to specjalista w dziedzinie zmarszczek mimicznych i małych, trudniej dostępnych dla dużych masażerów stref. Podłużna końcówka będzie użyteczna dla osób praktykujących akupresurę, czyli technikę masażu uciskowego. Masażer jest wykonany ze 100% miedzi, która jest znana i doceniana od wieków za swoje właściwości lecznicze, bakteriobójcze i przeciwzapalne. W testach laboratoryjnych i badaniach klinicznych wykazano, że miedź zabija 99,9% bakterii MRSA w ciągu dwóch godzin. Miedź niweluje także zmęczenie i stres, a także pobudza przepływ krwi. Ponadto regularne (codzienne) stosowanie masażera wygładza zmarszczki oraz poprawia jędrność, łagodzi napięcie, rozluźnia mięśnie, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, wspomaga drenaż limfatyczny i detoksykację skóry, pomaga produktom nakładanym po masażu wniknąć głębiej w warstwy skóry.

Jeżeli zainteresował Cię ten produkt, serdecznie zapraszam do sklepu internetowego TERAMEDO https://teramedo.pl/pl/shop/product/masazer-miedziany/

MASAŻER IGŁOWY

masazery-iglowe-1024x102453178_70397.jpg

Masażer igłowy to produkt dla osób potrzebujących intensywnej stymulacji skóry oraz zdecydowanej poprawy ukrwienia. Dzięki niemu, sami możemy dopasować poziom intensywności automasażu adekwatny do preferencji, poprzez regulację siły nacisku. Dostępny w 2 wersjach:

  • Masażer igłowy mały –  jest optymalny do masażu okolicy oka, skóry wokół ust i pomiędzy brwiami,
  • Masażer igłowy duży – ten z kolei jest optymalny do masażu twarzy, szyi i dekoltu.

Produkt całkowicie bezpieczny w użyciu, gdyż igły nie wbijają się w skórę ani nie doprowadzają do uszkodzenia tkanek. Nie należy masażera przesuwać po skórze. Masujemy skórę w liniach poziomych lub pionowych. W jednej linii powtarzamy ruch góra – dół, lub na boki 10 razy. Następnie odrywamy masażer od skóry, przykładamy do nowej linii, w której mamy zamiar pracować i wykonujemy kolejne powtórzenia.

Jeżeli zainteresowały Cię te produkty, serdecznie zapraszam do sklepu internetowego TERAMEDO:

https://teramedo.pl/pl/shop/product/masazer-iglowy-maly/

https://teramedo.pl/pl/shop/product/masazer-iglowy-duzy/

MASAŻER WIELOIGŁOWY

roler-do-twarzy-kolorowy-2-1024x102491833_22834.jpg

Kiedy wszystkie powyższe masażery to już za mało, nadchodzi pora na masażer wieloigłowy. Jest to najintensywniejsza stymulacja w automasażu. Stosując go, sami możemy stworzyć dodatkowe poziomy intensywności poprzez regulację siły nacisku.  Nie należy masażera przesuwać po skórze. Masujemy skórę w liniach poziomych lub pionowych. W jednej linii powtarzamy ruch góra-dół, lub na boki 10 razy. Następnie odrywamy masażer od skóry, przykładamy do nowej linii, w której mamy zamiar pracować i wykonujemy kolejne powtórzenia.

Igły w tym masażerze są wykonane z niezbędnych dla organizmu metali: cynku, miedzi, żelaza, niklu i srebra. Są na tyle grube, a ich wierzchołki tępo zakończone, że nawet przy bardzo mocnym nacisku, są one bezpieczne – nigdy nie uszkadzają skóry. O ile normalnie zawsze skóra jest zaróżowiona po automasażu stymulującym, to po masażerze wieloigłowym mówimy wręcz o zaczerwienieniu. Oczywiście skóra się do tego łatwo przyzwyczaja i nie jest to w żaden sposób niebezpieczne. To po prostu silna stymulacja. 

Masażer wieloigłowy dzięki swojej intensywności działania pomaga kształtować piękny owal twarzy, podnosi podbródek i wywołuje efekt liftingu. Sprawdza się doskonale w walce ze zmarszczkami mimicznymi, poprawia sprężystość i elastyczność skóry. Wymasowana skóra twarzy, szyi i dekoltu staje się lepiej ukrwiona oraz dotleniona, co pomaga w szybszym przyswajaniu nałożonych na nią po automasażu preparatów kosmetycznych.

Masażer ten również jest dostępny w dwóch rozmiarach:

  • Masażer mały do twarzy, szyi i dekoltu
  • Masażer duży, który sprawdza się znakomicie w większych strefach (dekolt, szyja). Może być stosowany także do automasażu ciała, gdzie sprawdzi się doskonale do wszystkich trudniej dostępnych stref, z którymi na przykład leżąc na macie, czy poduszce wieloigłowej, nie jesteśmy w stanie dotrzeć. Ale o macie i poduszce innym razem.

Jeżeli zainteresowały Cię te produkty, serdecznie zapraszam do sklepu internetowego TERAMEDO:

https://teramedo.pl/pl/shop/product/masazer-wieloiglowy-do-twarzy/

https://teramedo.pl/pl/shop/product/masazer-wieloiglowy-do-ciala/

Jak zawsze w razie potrzeby służę radą i pomocą w doborze najodpowiedniejszego masażera.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))