Wyświetlenia 225

Ocena 5.0/5.0

Autorefreksologia dłogi i stóp

Na dłoniach i stopach mamy punkty, które są odpowiedzialne za uruchamianie bardzo silnych procesów naprawczych i regeneracyjnych. Największa skuteczność takich zabiegów ma miejsce wtedy, gdy są one wykonywane bardzo regularnie, czyli codziennie lub co drugi dzień. Efekty jakie można uzyskać są spektakularne, zatem warto więcej dowiedzieć się na ten temat.

Refleksoterapia polega na aktywizowaniu naturalnych umiejętności organizmu do samoregeneracji i samoodnowy. Wykorzystuje zjawisko łuku odruchowego, którego zasada działania w uproszczeniu jest następująca: stymulujemy ręcznie lub narzędziowo obszary biologicznie aktywne (reprezentujące poszczególne organy lub układy w naszym organizmie), z tego miejsca wysyłany jest sygnał do mózgu, nasz mózg analizuje aktualny stan naszego ciała i na tej podstawie podejmuje adekwatne i optymalne działania.

Autorefleksoterapia to samodzielne stymulowanie obszarów aktywnych biologicznie z celu aktywacji autonaprawy oraz wyeliminowania napięcia oraz bólu.

Najłatwiejszymi obszarami do samodzielnej pracy autorefleksoterapeutycznej są dłonie i stopy.

W tym wypadku nie musimy być ekspertami w tej dziedzinie. Nie ma również potrzeby analizowania odczuć bólowych i stref, które są problematyczne. Załączam je jedynie po to, aby uświadomić jak wiele dobrego możemy sami dla siebie zrobić. Tak wiele różnych obszarów jesteśmy w stanie stymulować w trakcie jednej domowej sesji. Najważniejszym, co należy wiedzieć, to że zaledwie kilka minut dziennie poświęconych swoim stopom lub dłoniom, będzie miało zbawienny wpływ na całe ciało. Tu nie potrzeba żadnych umiejętności terapeutycznych czy manualnych. Metoda nie wymaga żadnego doświadczenia, jest bardzo prosta i możliwa do wykonania dla każdego.

Idealnym narzędziem, które ułatwi nam pracę jest:

i/ lub

AUTOMASAŻ IGŁOWY bazuje na odkryciach, które znamy od starożytności i po dzisiejszy dzień są one absolutnie skuteczne i bezpieczne w przynoszeniu ulgi w bólu oraz redukcji nagromadzonego napięcia. Korzystając z terapii igłowej jesteśmy w stanie natychmiast przynieść sobie ulgę i nie pozwalać na ponowne nawarstwienie się problemu.

SAMODZIELNA TERAPIA W DOMU

Napięcie to blokada przepływu, która tak samo jak manifestuje się w różnych częściach zewnętrznych naszego ciała, analogicznie istnieje w środku, w naszych narządach wewnętrznych uniemożliwiając im prawidłowe działanie. Zatem rozluźnianie to nie tylko kwestia luksusu i relaksu, to kwestia naszego zdrowia.

Do autoterapii stopy i dłonie będą zdecydowanie najłatwiejsze, choć tak naprawdę na całym naszym ciele znajdują się analogiczne punkty i strefy odpowiedzialne za wszystkie narządy wewnętrze i układy sterujące naszym funkcjonowaniem. Te aktywne biologicznie punkty to miejsca, w których krzyżują się wzajemnie powiązane mikrostruktury (naczyń krwionośnych, limfatycznych, nerwowych, komórek tkanki łącznej, etc).

Olbrzymią zaletą stymulacji igłami wykonanymi w tym przypadku ze specjalnego stopu metali (żelazo, miedź, cynk, nikiel, srebro) jest działanie lecznicze w wyniku powstającego na ostrzach prądu galwanicznego oraz podwyższonej mikroelektroforezie. Każda igła to metaloterapia, która umożliwia uzupełnienie niezbędnych nam metali oraz wykorzystanie mikroprądów.

PROZDROWOTNY STOP METALI W IGŁACH

Żelazo– wchodzi w skład komórek wątroby, śledziony, mózgu i włókien mięśni. Metal ten uczestniczy w procesach erytropoezy (namnażania komórek krwi), aktywnie wpływa na bilans tlenu i dwutlenku węgla w organizmie, wchodzi w skład enzymów oddechowych.

Miedź– od wieków ceniona za rozległe działanie lecznicze. Ma właściwości antybakteryjne, antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Przeciwdziała pleśniom, grzybom, glonom i bakteriom. Jest jednym z najważniejszych pierwiastków śladowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Wspiera pracę mózgu i układu nerwowego, bierze udział w produkcji neuroprzekaźników. Przyspiesza gojenie i leczenie ran oraz skaleczeń. Jest doskonałym katalizatorem, aktywizuje działanie enzymów i syntezę hormonów.

Cynk– uczestniczy w rozlicznych procesach metabolicznych. Wpływa na funkcje przysadki mózgowej, trzustki i gruczołów płciowych, na wzrost i podział komórek. Wchodzi w skład insuliny, uczestniczy w procesach krwiotwórczych i w regulowaniu przemiany węglowodanów, tłuszczy i białek. Przyspiesza procesy gojenia się ran, obniża możliwość powstania chorób onkologicznych.

Nikiel– jest jednym z ważniejszych mikroelementów, wpływających na procesy krwiotwórcze, na regenerację erytrocytów i leukocytów. Zapobiega on rozwojowi białaczki. Ma wpływ na aktywność enzymów trawiennych, na funkcjonowanie wątroby i nerek. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i bakteriobójczo.

Srebro– posiada właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, uspokaja i rozluźnia system nerwowy, stabilizuje równowagę organizmu.

Zawartość i zbilansowanie powyższych metali w znaczącym stopniu wpływają na cały organizm i wszystkie narządy oraz systemy wewnętrzne człowieka.

Oddziaływanie galwaniczno- elektryczne sprzyja poprawie przemiany materii, wzmocnieniu procesów naprawczych, wspomaga uwalnianie aktywnych biologicznie substancji, poprawia przewodzenie.

Igły są na tyle grube, a ich wierzchołki tępo zakończone, że nawet przy bardzo mocnym nacisku, są one bezpieczne – nigdy nie uszkadzają skóry i nie mają styczności z krwią, nie powodują żadnych skutków ubocznych, dzięki czemu można je stosować u osób w każdym wieku – nawet u bardzo małych dzieci.

SPOSÓB UŻYCIA

DŁONIE

Układamy matę lub poduszkę na stoliku. Optymalna będzie pozycja stojąca. Kładziemy wnętrze dłoni na macie/poduszce i delikatnie dociskamy dłonie do igieł. Staramy się nie poruszać ani nie przesuwać dłoni w płaszczyźnie poziomej. Jeżeli z jakiegoś względu jest nam niewygodnie należy podnieść dłonie, skorygować ułożenie i położyć je ponownie. Jak już uda nam się docisnąć dłonie do igieł najprawdopodobniej najpierw pojawi się ból. Jedyne, co z tym faktem należy zrobić to głęboko oddychać i starać się rozluźnić, aby ciało swobodnie zatopiło się w igły i pozwoliło im pracować. Jak minie ból podnosimy dłonie. Można je dodatkowo lekko rozmasować poprzez wzajemne pocieranie wnętrzami dłoni.

STOPY

Układamy matę lub poduszkę na podłodze. Optymalna będzie pozycja siedząca. Matę/ poduszkę dobrze jest położyć tuż obok kanapy, łóżka, krzesła, fotela, tak abyśmy mogli swobodnie oprzeć na niej stopy w trakcie siedzenia. Kładziemy stopy na macie/poduszce i delikatnie dociskamy je poprzez ruch całego ciała do przodu. Jeśli nacisk jest zbyt duży, możemy cofnąć ciało do tyłu, wtedy zmniejszymy ciężar docisku stóp do igieł. Staramy się nie poruszać ani nie przesuwać stóp w płaszczyźnie poziomej. Jeżeli z jakiegoś względu jest nam niewygodnie należy podnieść stopy, skorygować ułożenie i położyć je ponownie. Jak już uda nam się docisnąć stopy do igieł najprawdopodobniej najpierw pojawi się ból. Jedyne, co z tym faktem należy zrobić to głęboko oddychać i starać się rozluźnić, aby ciało swobodnie zatopiło się w igły i pozwoliło im pracować. Jak minie ból podnosimy stopy. Można je dodatkowo lekko rozmasować dłońmi.

Naturalnym jest pojawianie się uczucia ciepła, mrowienia, zupełnie innego odczucia własnych dłoni/ stóp po autoterapii. Skóra ma prawo być zaróżowiona, zagłębienia po igłach znikną samoistnie.

W przypadku produktów wykonanych z plastiku, które obecnie zalewają nasz rynek, nie możemy liczyć na analogiczne działanie lecznicze. Warto również uzmysłowić sobie, że żadna mapa akupunkturowa, akupresurowa czy refleksologiczna nie przyjmuje kształtu kwiatków, listków, lotosu etc. Warto zatem być uważnym na to, w co inwestujemy swój czas i pieniądze.

Źródła zdjęć:

Mapy stóp i dłoni – Polski Instytut Refleksologii (refleksologia.com)

www.podo-cosmetics.pl/refleksoterapia/

www.masaz.tx.pl/refleksoterapia.html

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (3 glos(-ów))