Wyświetlenia 266

Ocena 0/5.0

Czujesz się opuchnięta, obolała i nabrzmiała?

Są takie fazy w każdym miesiącu, że to zupełnie normalne i zrozumiałe. Ma na to wpływ Księżyc. I choć na pierwszy rzut oka może to się wydawać nieco ezoteryczno – magicznie to tak w rzeczywistości nie jest. 

fazy-ksiezyca62408_4027.jpg

Tak po prostu działa natura. Każdy powinien mieć świadomość, że fazy Księżyca mają ogromny wpływ na ruch wody na świecie. Jest to zjawisko związane z między innymi z grawitacją oraz położeniem planet względem siebie. Zatem zawsze kiedy Słońce, Księżyc i Ziemia znajdują się w jednej linii ich siły sumują się i obserwujemy największe przypływy (albo odpływy). Ma to miejsce podczas nowiu oraz pełni Księżyca. Nie ma w tym magii, to fizyka. 

Zatem skoro już wiemy i rozumiemy, że w trakcie pełni Księżyca działają siły grawitacyjne tak potężne, że są w stanie poruszyć miliony ton wody na naszej planecie wywołując przypływ, to można również z łatwością sobie wyobrazić, że na nasze ciało, które w ponad 70% składa się z wody, Księżyc wpływa równie mocno. 

Mamy wtedy tendencję do zatrzymywania wody, która może przyjmować dość skrajną postać do dnia pełni. Po pełni będziemy zauważać samoistnie uwolnienie wody, które wielu osobom kojarzy się ze zdjęciem jakiejś niewidzialnej tamy. Po prostu od tak, woda zaczyna opuszczać nasz organizm i wszystko wraca do normy. 

Charakterystyczne jest również uczucie większej bolesności ciała w tym czasie. To również można łatwo zrozumieć, ponieważ nadmiar wody uciska zakończenia nerwowe i zwiększa przez to uczucie bólu i dyskomfortu. Nabrzmiałe ciało jest bardziej tkliwe i wrażliwe na ból.

Jak sobie wtedy radzić?

1. Masować

Poprawianie ukrwienia i przepływu daje w tym wypadku najlepszy efekt i daje natychmiastowy rezultat i ulgę. 

W przypadku opuchnięcia, obrzęku, czy też zastoju na twarzy, optymalny jest w MASAŻ MODELUJĄCO – DRENUJĄCY. Wszystkie informacje na jego temat można przeczytać w poniższym artykule:

https://teramedo.pl/pl/blog/post/automasaz-modelujaco-drenujacy/

W przypadku ciała bardzo dobre efekty można osiągnąć poprzez szczotkowanie ciała na sucho oraz głęboki drenaż. 

szczotka-do-masazu-na-sucho-768x99343873_23024.jpg

Szczotkowanie jest najprostsze, bo możemy robić je codziennie samodzielnie w domu. Jest wykonana z drewna bukowego oraz włókien Tampico (naturalne włókna z Agawy).Tradycja szczotkowania na sucho wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej. Regularne, codzienne szczotkowanie drastycznie poprawia krążenie krwi, ujędrnia i uelastycznia skórę. Dzięki szczotce do masażu można całkowicie zrezygnować również z tradycyjnego złuszczania naskórka, ponieważ przewyższa skutecznością pilingi, a dodatkowo jest uznawane za jedną najlepszych metod walki z celulitem. Radzi sobie również z wrastającymi włoskami czy szorstkimi przedramionami, pośladkami i łokciami. Zalecane jest używanie dwóch szczotek jednocześnie, aby powierzchnia szczotkowania była większa i można było dwa razy szybciej cieszyć się w wygładzoną i ujędrnioną skórą. Szczotkujemy ciało ruchami od dołu do góry w przypadku nóg. W przypadku rąk masujemy od dłoni w kierunku pach. W ten sposób kierujemy zatrzymaną wodę i limfę w kierunku węzłów chłonnych. Zatem zawsze warto pamiętać zasadę, że poruszamy się od zewnątrz ciała w kierunku serca. Wtedy zawsze kierunek będzie prawidłowy.

Jeżeli zainteresował Cię ten produkt serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu internetowego TERAMEDO:

https://teramedo.pl/pl/shop/product/szczotka-do-masazu-na-sucho/

W przypadku głębokiego drenażu zdecydowanie najlepiej jest wybierać terapeutów, którzy potrafią wykonać go ręcznie. Wbrew modzie i trendom maszynowe drenaże (endermologia, icoone, itp.) nie działają równie skutecznie oraz długofalowo. Nic nie zastąpi ludzkich dłoni i lat doświadczenia. Ponadto w przypadku drenaży maszynowych zauważalna będzie następująca zasada – po wykonaniu serii efekt będzie widoczny i bardzo zadowalający. Po upływie kilku tygodni lub miesięcy (jest to uzależnione od trybu życia i tendencji danej osoby), okaże się, że kondycja tkanek jest zdecydowanie gorsza, niż przed rozpoczęciem serii. Zabiegi takie rozdrabniają tkankę tłuszczową i fizycznie wyciskają z danego obszaru wodę. Kiedy ona naturalnie powraca, skóra wygląda po prostu źle. W większości przypadków jakie znam i z własnego doświadczenia obserwuję, że jakość ciała i widoczność celulitu jest po maszynowym drenażu zdecydowanie pogorszona. Być może to tylko moje obserwacje, ale zawsze dzielę się tym, co faktycznie myślę, więc w tym wypadku po prostu nie polecam. Najlepszym rozwiązaniem (jak zawsze) jest zdrowe odżywianie, woda, ruch i masaż. I choć to mało ekscytujące, to prawdziwe. Nie ma drogi na skróty.

2. Należy unikać substancji toksycznych oraz zatrzymujących wodę 

  • Alkohol
  • Cukier 
  • Sól 

Każda z powyższych substancji będzie potęgowała tendencję do zatrzymywania wody oraz gromadzenia toksyn wewnątrz naszych tkanek. Jeśli mamy tendencję do zastojów oraz opuchnięć warto ich unikać. Zarówno cukier jak i sól powodują, że każda ich ilość w organizmie będzie miała tendencję do zatrzymania proporcjonalnie 4 jednostek wody. Analogicznie będzie potrzeba 4 jednostek wody, aby rozcieńczyć i usunąć wysokie stężenie każdej z nich. Najprościej zatem jest zredukować ich ilość w diecie.

3. Pić dużo wody

Regularne dostarczanie wody jest warunkiem koniecznym do jej uwalniania. Nie ma niestety innego rozwiązania. Tu również warto wiedzieć, że jeżeli mamy w organizmie dużo toksyn, zanim zostaną one usunięte, muszą być najpierw rozcieńczone wodą, a dopiero wtedy organizm pozwoli na stopniowe uwalnianie. Wpuszczenie do krwiobiegu wysokiego stężenia toksyn jest zbyt dużym ryzykiem, na które nasze ciało nie może sobie pozwolić. Zatem skoncentrowane toksyny będą uwalniane stopniowo jeśli zadbamy o wodę. Jeśli z jakiś względów jest jej za mało, organizm tym bardziej będzie ją oszczędzał do ważniejszych funkcji, niż ją wypuścić z organizmu w celu sprzątania. Woda jest podstawą życia na tej planecie i cokolwiek planujemy, od niej należy zawsze zaczynać jako warunek podstawowy i konieczny. Od niej zależy prawidłowość wszystkich procesów w naszym organizmie. Bez niej nie ma również sprzątania odpadków, które nasz organizm codziennie produkuje. A myślę, że nikt z nas nie chce mieć wewnątrz siebie śmietnika. 

4. Zwiększyć aktywność fizyczną

Wystarczy codziennie pójść na godzinny spacer. Chodzenie jest dla nas najbardziej naturalną formą poruszania się. Nie wymaga żadnego sprzętu, ani specjalnego ubioru. Warto przynajmniej spróbować i przekonać się w jaki sposób zmienia to nasze samopoczucie i kondycję organizmu. Nic do stracenia, wiele do zyskania.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))