Wyświetlenia 159

Ocena 0/5.0

Einstein, a zdrowie

Albert Einstein należy do największych naukowców XX wieku. Sformułował ogólne prawo względności i podstawy teorii kwantowych. Aby zrozumieć paradygmat Einsteina w odniesieniu do zdrowia, musimy przyjąć dwa założenia:

  1. Każda materia jest manifestacją energii, która jako rezultat różnych wartości częstotliwości przyjmuje różne formy.
  2. Wieloskładnikowa struktura ludzkiego organizmu jest siecią złożonych pól energetycznych oddziałujących na siebie na poziomie ogólnym i komórkowym.

Materia jest niczym więcej, ani niczym mniej, jak skondensowaną, wysoce uporządkowaną energią.

 

Zabiegi medycyny holistycznej, w tym również masaże prowadzą do osiągnięcia równowagi w przepływie energii życiowej przez system czakramów i meridianów, ponieważ w nich ujawniają się pierwsze nieprawidłowości organizmu, zanim zaatakują narządy lub struktury na poziomie komórkowym. Mówi się wręcz o tym, że zaburzenia energetyczne pojawiają się nawet na kilka lat przed wystąpieniem choroby w sensie fizycznym i mierzalnym aparaturą medyczną. Jest to zatem oddziaływanie na bardzo wczesne sygnały dotyczące choćby najdrobniejszych zaburzeń na poziomie energetycznym.  Cechą masażu jest zatem oddziaływanie zmierzające do likwidacji blokad energetycznych, które może być potęgowane poprzez stosowanie zasad prawidłowego dla danej konstytucji ciała sposobu odżywiania, zastosowanie odpowiednich leków naturalnych lub metod równoważących przepływ energii przez organizm. Można powiedzieć, że człowiek jest „istotą energetyczną” o charakterystycznych częstotliwościach fal (wibracjach), a terapie naturalne modulują ich nieprawidłowości.

Człowiek jest czymś więcej, niż tylko zbiorem współdziałających ze sobą części. Jest on niezwykle skomplikowanym organizmem wyposażonym w Ciało, Umysł i Duszę, często nazywana po prostu CUD-em od pierwszych liter tych trzech słów. Choć od razu też mi się nasuwa dygresja, która stale do mnie powraca, bo mówi się potocznie, że człowiek ma duszę. W moim mniemaniu nie do końca jest to prawdą, bo dusza to my. Zatem tak dla porządku, to dusza ma ciało i umysł.  To także istota energetyczna łącząca wzajemnie każdą swoją część poprzez tzw. synergię wibracji. Komórki człowieka posiadają pamięć komórkową i komunikują się ze sobą. Pamięć komórkowa jest również przyczyną i powodem zapisywania się traum w tkankach. Jeśli na chwilę wyobrazimy sobie, że każda emocja, którą czujemy to jednocześnie określony składnik chemiczny, który powstaje w naszym ciele, łatwiej nam będzie zrozumieć zasadę działania. Jeśli nie zostaje on zużyty, wypowiedziany, wykrzyczany, uwolniony czy unicestwiony, to musi zostać gdzieś zapisany, zmagazynowany i upchnięty. Układy ciała przekazują sobie informacje i oddziałują na siebie. Umysł, ciało i reakcje organizmu człowieka są ze sobą ściśle powiązane i wzajemnie wywierają ogromny wpływ na zdrowie. Człowiek nie jest zbiorem narządów, lecz jedną spójną całością, w której przypadku zwalczanie samego objawu nie jest równoznaczne ze zwalczeniem choroby dotykającej ciało. Podstawowym założeniem jest wzgląd na fizyczny, intelektualny, emocjonalny, duchowy i socjalny aspekt człowieka. Wszystkie te czynniki są ze sobą ściśle powiązane, a zdrowie jest wynikiem pełnej harmonii. Warunkiem jednak do uzyskania i utrzymania takiego zrównoważonego stanu jest świadomość tego, co w ciele zostało zapisane. Najłatwiej będzie wyobrazić sobie, że nasze ciało jest niczym pamiętnik, na kartach którego nasze życie pisze swoje wspomnienia.

frame-182082_82029.png

Te dobre i te złe. Jeśli staramy się o czymś zapomnieć,  wykreślić coś co już jest zapisane, wymazać, będzie to jeszcze bardziej widoczne, bolesne, odcinające się od reszty. Zaakceptowanie, uznanie, wypowiedzenie, uszanowanie, zrozumienie, polubienie, wybaczenie, pokochanie powoduje, że nawet najczarniejsza kartka w pamiętniku zaczyna pokrywać się pięknymi zdobieniami jako istotna, choć bolesna, ale jednocześnie niezbędna, po prostu lekcja w życiu. A lekcje nie powinny być powodem do biczowania tylko do uczenia. Wszystko jest kwestią perspektywy, z jakiej zechcemy spojrzeć, a pamiętać należy o jednym, najcenniejszą lekcją w życiu jest nauczenie się lubić, kochać i szanować siebie samego za wszystko co dobre i złe, bo taka jest natura człowieka i jego edukacji. Nie sposób jest poznać białe jeśli nie wiemy czym jest czarne. Zatem więcej wyrozumiałości i szerszej perspektywy patrzenia, bez pochopnego oceniania, bo o większości rzeczy w naszym życiu, które na pozór wyglądają w pewien określony sposób, w rzeczywistości nie mamy bladego pojęcia, zatem lepiej z góry nie oceniać.

Jeśli masz ochotę zadbać o siebie poprzez pracę ze swoim ciałem, serdecznie zapraszam na rytuały pielęgnacyjne TERAMEDO, które pozwolą przywrócić równowagę oraz zadbać o siebie w holistyczny i nieingerencyjny sposób.

https://teramedo.pl/pl/oferta/dla-kobiet/

Zdjęcia pochodzą ze stron:

https://pl.wikipedia.org

http://thewildtattoo.com

http://www.inkme.tattoo

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))