Wyświetlenia 356

Ocena 0/5.0

Jak wygląda wizyta na masażu TERAMEDO krok po kroku?

Szczególnie dla osób, które nie miały jeszcze okazji skorzystać, chciałabym nieco przybliżyć, jak taka wizyta wygląda i co w jej trakcie się dzieje.

Zaczynamy oczywiście od przywitania się 

Ja nazywam się Magdalena Daniluk i od przeszło 15 lat specjalizuję się w technikach głębokiego masażu twarzy. Na podstawie wieloletniego doświadczenia stworzyłam swoją własną technikę masażu, którą nazwałam TERAMEDO.

CO TA NAZWA OZNACZA I DLACZEGO JĄ WŁAŚNIE WYBRAŁAM?

TERAMEDO z języka japońskiego oznacza “na miarę”. Język japoński wybrałam ze względu na moją fascynację tym, jak japonki dbają o siebie, oraz jak olbrzymią wagę przywiązują do systematycznych masaży. Ujmuje mnie również absolutnie jakość japońskich kosmetyków, które od lat stosuję do wszystkich zabiegów, które wykonuję. Nigdy mnie nie zawiodły, jednocześnie pozwalając mi na uzyskiwanie spektakularnych efektów na skórze klientek po zabiegu oraz w ramach ich domowej pielęgnacji.

Wybór tej nazwy jest również nieprzypadkowy ze względu na fakt, iż szycie na miarę potrzeb, to moja zasada zarówno w masażu, kompozycji zabiegu kosmetycznego oraz przygotowywaniu indywidualnych programów pielęgnacyjnych dla moich klientek. W każdym przypadku kluczem dla mnie jest dopasowanie się do potrzeby skóry w danym momencie, wymagań klientki, jej stylu życia oraz oczekiwań odnośnie efektów.

ETAPY I PRZYGOTOWANIE KLIENTKI

Kiedy mam już przyjemność zaprosić klientkę do gabinetu, uprzejmie proszę ją o zdjęcie ubrań z górnej części ciała i zastąpienie ich miękkim i komfortowym ręcznikiem (przygotowanym na łóżku) po to, aby odzież nie uciskała ciała, oraz żeby uniknąć ich zabrudzenia produktami pielęgnacyjnymi. Proszę również o zdjęcie całej biżuterii, a jeśli to komfortowe dla danej osoby, również o zdjęcie butów i pozostałych elementów ubrania, które mogą ograniczać i utrudniać przepływ w ciele. Pozostawiam klientkę samą z gabinecie, aby mogła się komfortowo rozebrać i przygotować do zabiegu. Kiedy jest już gotowa, upewniam się, że mogę już wejść. Myję i dezynfekuję dłonie, zabezpieczam włosy klientki jednorazowym czepkiem, układam zagłówki i podkolanniki, aby zapewnić jak najbardziej wygodną i ergonomiczną pozycję komfortową dla kręgosłupa. Korzystam z poduszek ortopedycznych, które dopasowują się do kształtu ciała w ramach jak największej dbałości o komfort i zdrowie moich klientek. Łóżko jest podgrzewane, aby zapełnić jak najbardziej komfortową temperaturę w trakcie zabiegu oraz pozwala zrelaksować stałym dopływem ciepła całe ciało. Przykrywam ciało klientki kocem oraz zabezpieczam ramiona ręcznikiem, aby nie było za chłodno. Następnie przechodzę do analizy kondycji skóry i informuję klientkę o moich obserwacjach.

Przy okazji pytam również o wszelkie kwestie związane ze stylem życia, czy też odżywiania, które mogą być istotne z punktu widzenia kondycji twarzy oraz jakości skóry. Mówię o rozwiązaniach, które można zastosować w życiu codziennym, które mogłyby znacząco wspierać procesy samoregeneracji i odnowy organizmu.

Twarzy nie można oddzielić od reszty ciała i wszystko to, co jemy, pijemy, czym oddychamy oraz jak wygląda poziom stresu oraz styl naszego życia, ma wpływ na to, jak wygląda całe nasze ciało i twarz. Stąd też potrzeba bardziej globalnego i holistycznego podejścia, a niżeli tylko analiza kondycji skóry.

Kiedy najważniejsze kwestie są już omówione rozpoczynam uszyty na miarę potrzeb rytuał pielęgnacyjny, który rozpoczyna się demakijażem. Każdy z produktów jest dobierany adekwatnie do kondycji i wymagań skóry.

Rozpoczynam od demakijażu oczu, następnie rozpuszczenia właściwym produktem makijażu, czy też zanieczyszczeń, które osiadły w ciągu dnia na powierzchni skóry. Następnie usuwam ciepłymi płatkami kosmetycznymi lub ciepłym i mokrym ręcznikiem pozostałości.

Ręczniki, których używam w trakcie masaży i zabiegów nasączone są naturalnym olejkiem aromaterapeutycznym oraz wodą. Są ogrzewane i dezynfekowane w specjalnym urządzeniu z lampą UV.

Tonizuję skórę po kontakcie z wodą oraz przechodzę do wybrania optymalnego preparatu do masażu i aplikuję go na całą twarz i szyję. Masaż TERAMEDO składa się z następujących etapów:

  1. Specjalistyczny masaż okolicy oka
  2. Silnie modelująco – rzeźbiący masaż twarzy i szyi
  3. Masaż uciskowy
  4. Masaż drenujący i odprowadzający nadmiar/depozyt płynów tkankowych

Na tym etapie usuwam krem do masażu, ponownie tonizuję skórę po kontakcie z ciepłym, mokrym ręczniczkiem oraz aplikuję na oczy, usta i twarz maskę. W trakcie jej aplikacji przechodzę do drugiej części masażu TERAMEDO, na którą składa się:

  1. Masaż klatki piersiowej
  2. Drenaż limfy
  3. Masaż ramion karku i tyłu szyi

Masaż dekoltu i karku zazwyczaj wymaga innego preparatu do masażu niż twarz, dlatego też do jego wykonania zazwyczaj wybieram inny produkt pielęgnacyjny adekwatny do potrzeby skóry. Po wykonanym masażu tej strefy ponownie, używając ciepłego, mokrego ręczniczka, usuwam preparat wykorzystany do masażu i tonizuję skórę. Przykrywam ramiona i klatkę piersiową dużym ręcznikiem, aby zapewnić komfortową temperaturę, a następnie zdejmuję lub zmywam maski z twarzy, jeśli jest taka potrzeba ponownie tonizuję skórę oraz aplikuję wybrane produkty pielęgnacyjne na zakończenie zabiegu. Są one dobierane nie tyko do typu skóry, ale również pory dnia oraz warunków atmosferycznych, by całość była adekwatna również do dalszych planów klientki i jej aktywności. Aby zapewnić komfort oczom proponuję również aplikację kropli do oczu, które mają na celu usunięcie zanieczyszczeń z oka i zapewnienie optymalnego komfortu. Oczyszczam nasadę włosów oraz zdejmuję czepek zabezpieczający włosy.

To etap, na którym również mówię o tym, jak należy kontynuować pielęgnację skóry w wersji domowej i jeśli jest taka potrzeba przygotowuję program  pielęgnacyjny dla klientki.

Dziękuję za zabieg i pozostawiam klientkę samą w gabinecie, aby mogła się z powrotem przebrać w swoje ubrania.

W tym czasie przygotowuję pyszną i zdrową herbatę dla mojej klientki lub inny napój, który sobie wcześniej zażyczyła. Omawiamy wszystkie detale programu pielęgnacyjnego oraz elementów stylu życia, które są najbardziej istotne dla osiągnięcia pożądanych efektów. Przygotowuję i wysyłam również każdej klientce dostęp do artykułów z mojej strony internetowej https://teramedo.pl, które są adekwatne do ich potrzeb i uzupełniają przekazaną w trakcie zabiegu wiedzę. Pozwala to na uporządkowanie wiedzy oraz posiadanie ściągawki, do której zawsze można powrócić, jeśli jakaś ważna informacja umknęła naszej pamięci.

Mam nadzieję, że powyższy artykuł będzie pomocny i odpowie na większość pytań, które mogą pojawić się przed pierwszym zabiegiem.

Ponieważ masaż TERAMEDO jest bardzo głęboki i intensywny ma prawo być również bolesny w niektórych miejscach. Poniżej link do mojego artykułu, który wszystko na ten temat wyjaśnia.

DLACZEGO MASAŻ MOŻE BYĆ BOLESNY?

https://teramedo.pl/pl/blog/post/dlaczego-masaz-moze-byc-bolesny/

W razie jakichkolwiek pytań dodatkowych bardzo proszę o kontakt:

Magdalena Daniluk

md@teramedo.pl

tel. +48 607 444 507

Na masaże i zabiegi serdecznie zapraszam do mojego studio na Mokotowie

TERAMEDO

Magdalena Daniluk

ul. Biały Kamień 1/12

02-593 Warszawa

Mapka dojazdu (kliknij)

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))