Wyświetlenia 9918

Ocena 5.0/5.0

Jak zmywać kremy z filtrem przeciwsłonecznym SPF?

Z moich 18 lat doświadczeń i obserwacji wynika, że filtr przeciwsłoneczny należy zmywać dokładnie tak samo, jak byśmy miały na twarzy wodoodporny makijaż. Jeżeli wydaje nam się, że uda się go dobrze zmyć pod prysznicem bieżącą wodą, to jesteśmy w błędzie.

Dobry filtr przeciwsłoneczny będzie na wodę bardzo odporny. Jak to się mówi potocznie, z grubsza się zmyje, ale jego utlenione przez cały dzień pozostałości zostaną (szczególnie w porach skórnych) i zachowają się tak, jak byśmy codziennie, przez cały urlop, szły spać z makijażem. Wypryski, stany zapalne, zaskórniki, uwrażliwiona i nietolerancyjna skóra, to naturalne konsekwencje braku prawidłowego oczyszczania.

Jedyne, co naturalnie radzi sobie z kremami z filtrem całkiem dobrze, to bardzo słona morska woda, ale nie piszę tego po to, aby dać furtkę do nie wykonywania demakijażu, bo się popływa w morzu lub oceanie. Raczej jest to kwestia uzmysłowienia sobie, że cokolwiek nałożymy na twarz, powinno być z niej zmyte wieczorem, czy też rano z zależności od pory dnia. Im bardziej wodoodporne i trwałe produkty używamy, tym większą należy zwrócić uwagę, jak ich się ze skóry pozbywamy.

Idealną metodą jest dwuetapowe oczyszczanie skóry, w którym najpierw wszystko co zaschło i upiekło się na skórze na słońcu rozpuszczamy, a następnie, kiedy już jest w postaci płynnej, zmywamy dokładnie preparatem z wodą. Żadnych tam płatków i płynów micelarnych. Taka wersja na leniucha może się zdarzać w sytuacjach wyjątkowych, kiedy inna forma oczyszczania nie jest możliwa. Jeśli już coś robić, to robić to najlepiej jak się da. Poniżej wszystkie możliwe szczegóły metody dwuetapowego oczyszczania z rekomendacjami preparatów, aby ułatwić optymalny wybór:

ROZPUSZCZANIE MAKIJAŻUhttps://teramedo.pl/pl/blog/post/rozpuszczanie-makijazu/

frame-2980298_58868.png

MYCIE TWARZY https://teramedo.pl/pl/blog/post/mycie-twarzy-dla-kobiet/

frame-3070420_63756.png

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (1 glos(-ów))