Wyświetlenia 100

Ocena 0/5.0

Masaż uciskowy

„Ludzka stopa jest precyzyjnie zharmonizowanym mechanicznym arcydziełem, które straciło swoje znaczenie w historii rozwoju cywilizacji. W dobie powrotu zainteresowania holistycznymi metodami terapii realizuje się pogląd , że stopy odgrywają fundamentalną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka.

Refleksologia jest jednocześnie sztuką i nauką. To subtelna sztuka, fascynująca nauka i niezwykle skuteczna forma leczniczego masażu stóp – jedna z podstawowych metod medycyny alternatywnej i komplementarnej. To nauka, ponieważ u jej podstaw leżą badania fizjologiczne i neurologiczne. To sztuka, ponieważ skuteczność jej zabiegów zależy w głównej mierze od umiejętności wykorzystywania przez terapeutę posiadanej wiedzy i doświadczenia.

Refleksologia stóp jest metodą leczniczą, która polega na uciskaniu określonych stref na stopach. Współczesność opracowała wiele szkół i technik refleksorycznych, podobne formy leczniczego masażu stóp były praktykowane w różnych częściach świata na przestrzeni wieków. Fascynacja stopami w tym aspekcie sięga dalekiej przeszłości od czasów starożytnych Chin i Egiptu, a także Ameryki Północnej.

Chińczycy stosowali różne formy terapii uciskowych już 5000lat temu. Najstarszy dowód opisujący stosowanie refleksologii odkryto w Egipcie. Jest nim rysunek naścienny (relief) pochodzący z około 2500-2330 roku p.n.e znaleziony w Sakkarze, w grobowcu egipskiego lekarza Ankmahora. Zgodnie z inną teorią, pewna forma refleksoterapii została przejęta przez Indian amerykańskich od Inków. Przez wieki Czirokezi z Północnej Karoliny doceniali znaczenie stóp w zachowaniu równowagi fizycznej, psychicznej i duchowej. Jenny Wallace, Czirokezka ze Szczepu Niedźwiedzia twierdzi – w moim plemieniu praca nad stopami jest bardzo ważną sztuką terapii i stanowi część obrzędu religijnego, w którym można wziąć udział tylko wtedy, gdy nie jest się chorym. Stopy chodzą po ziemi, przez którą nasza dusza jest połączona z wszechświatem. Nasze stopy stanowią łącznik pomiędzy nami z Ziemią i energiami, które przez nią przepływają.

Według znanej amerykańskiej pisarki Rosalyn L.Bruyere źródłem energii, która przepływa przez nasze ciało jest pole magnetyczne Ziemi, modyfikowane przez pole magnetyczne organizmu. Energia wchodzi do naszego ciała poprzez stopy i przedostaje się do systemu czakr.

Akupresura, podobnie jak wszystkie metody medycyny orientalnej wychodzi z założenia, że w ludzkim ciele istnieje sieć szlaków energetycznych zwanych meridianami. Są to swoiste kanały dla przepływu energii życiowej, zwanej energią chi (po Chińsku Qi, po japońsku ki), która krąży w organizmie przypominając nurt rzeki. Zablokowania któregokolwiek z meridianów doprowadzają do zaburzenia przepływu energii, a tym samym do zachwiania równowagi (homeostazy) organizmu. Wówczas pojawia się ból lub rozwija się choroba. Nasze zdrowie i samopoczucie zależą od harmonijnej cyrkulacji energii w organizmie, równoważącej funkcje wszystkich narządów i układów.”

Powyższy materiał to cytat z książki „Refleksologia” Inge Dougans, do przeczytania której gorąco zachęcam, a jeszcze bardziej niż do książki, chciałabym przekonać każdego do regularnego korzystania z zabiegów refleksologii/refleksoterapii stóp. Dla mnie jest to temat niezwykle ważny, gdyż w mojej pracy oraz tworząc swoją własną technikę masażu TERAMEDO, bardzo mocno inspirowałam się zasadami i sztuką refleksoterapii twarzy. Pamiętajmy, że twarz, dłonie i stopy mają na swojej powierzchni rozlokowane punkty i strefy odpowiedzialne za wszystkie narządy wewnętrzne i układy sterujące naszym ciałem. Umiejętne stymulowanie tych punktów wywołuje naturalne procesy samoleczenia i autonaprawy już powstałych zniszczeń. Polecam, naprawdę warto!

https://teramedo.pl/pl/oferta/dla-kobiet/

Grafika pochodzi ze strony http://refleksologia.com/

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))