Wyświetlenia 162

Ocena 0/5.0

Maska LED

To maska LED, którą postanowiłam wcielić w zabiegi TERAMEDO Maska LED jest wysoce zaawansowanym technologicznie urządzeniem wykorzystującym zasady terapii fotodynamicznej w celu aktywacji głębokich warstw skóry i zwiększenia metabolizmu komórkowego. Kiedy skóra absorbuje promieniowanie, energia świetlna jest zamieniana na energię wewnątrzkomórkową, aby wzmocnić ściany naczyń krwionośnych, wygenerować zamianę reakcji fotochemicznej na enzymatyczną.

screenshot-20191211-084115-1024x47451137_26514.jpgscreenshot-20191211-084101-1024x88782797_8026.jpg

Głównym zadaniem takiego oddziaływania jest zwiększenie aktywności katalazy (fotoaktywny enzym umożliwiający rozkład nadtlenku wodoru do poziomu wody i tlenu, chroniąc tym samym komórki przed jego szkodliwym, toksycznym działaniem) oraz dysmutazy ponadtlenkowej (jeden z najsilniejszych enzymów antyrodnikowych) wewnątrz komórek skóry, które są jej głównymi obrońcami i czyścicielami zwiększającymi energię komórkową (ATP). W konsekwencji zwiększa się poziom glikogenu (źródło energii), dzięki czemu wzrasta poziom produkcji i syntezy różnego rodzaju protein wewnątrz komórek. Zwiększa się ilość czynników wzrostu fibroblastów BFGF (komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu elastyny i kwasu hialuronowego) oraz naskórkowego czynnika wzrostu EGF (aktywator komórek naskórka). Powoduje to wzrost i poprawę jakości oraz ilości włókien kolagenu, zahamowanie nadmiernej produkcji melaniny, poprawę krążenia, poprawę jędrności i elastyczności skóry. Ma znaczący wpływ również na procesy naprawcze, przeciwstarzeniowe, przeciwtrądzikowe. Minimalizuje przebarwienia. Redukuje ściągnięcia i poprawia tonus. Łagodzi poparzenia słoneczne i koi skórę.

Choć może się to wydawać dość skomplikowane, wcale takie nie jest. Mówiąc krótko, maska LED wykorzystuje zjawisko foto-chemicznego reagowania skóry na wiązkę światła. Wiązka penetrując w skórę wywołuje w niej określoną reakcje chemiczną. Polega to na zasadzie:

1. Wniknięcie wiązki światła do skóry
2. Stymulacja enzymów w skórze
3. Stymulacja komórek skóry poprzez enzymy skórne
4. Produkcja/reakcja komórkowa

Zatem poprzez oddziaływanie ukierunkowaną wiązką światła można uzyskać aktywność określonych enzymów, a przez to komórek w naszej skórze. Dzięki takiemu oddziaływaniu możemy w sposób celowy pobudzać określone grupy komórek, aby wywołać pożądaną reakcję.

Nie ma to nic wspólnego z agresywnym działaniem zabiegów laserowych. Światło LED niczego w skórze nie niszczy, a jedynie pobudza enzymy skórne do aktywacji komórek.

Wskazania:

• Ujędrnianie
• Działanie przeciwzmarszczkowe
• Zwiększanie nawodnienia
• Działanie antypigmentacyjne
• Działa antybakteryjne i przeciwwirusowe
• Wzmacnianie naczyń krwionośnych
• Przyspieszenie regeneracji
• Stymulacja syntezy kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego
• Działanie łagodzące i kojące
• Działanie przeciwtrądzikowe
• Terapia blizn i zmian potrądzikowych
• Doskonałe rozwiązanie dla osób  po zabiegach ingerencyjnych wykluczających możliwość wykonania masażu
Maska LED posiada 7 trybów oddziaływania różnymi kolorami:

Kolor czerwony 630nm

Znane jako światło biologicznej aktywności. Zwiększa aktywność komórkową. Przyspiesza metabolizm oraz sprzyja formowaniu się nowych włókien kolagenu. Działa antypigmentacyjnie, redukuje linie i zmarszczki, poprawia jędrność i kondycję skóry, naprawia zniszczenia, zwęża pory skórne, działa przeciwstarzeniowo i antyrodnikowo.

Kolor niebieski 470nm

Redukuje stan zapalny, działa antybakteryjne (niszczy bakterie z grupy propioni bez uszczerbku dla skóry). Hamuje rozwój zmian trądzikowych i umożliwia gojenie. Minimalizuje zmiany potrądzikowe, naprawia skórę, redukuje przebarwienia i zapobiega bliznom.

Kolor zielony 520nm

Neutralizuje, balansuje, przywraca równowagę. Redukuje wydzielanie łoju oraz stabilizuje gospodarkę wodno- tłuszczową. Skutecznie uwalnia od stresu i napięcia. Drenuje limfę, odprowadza nadmiar płynów, redukuje opuchnięcia.

Kolor żółty 590nm

Dotlenia komórki, dostarcza energii. Wspomaga dekompozycję (rozpad) pigmentu (działanie eliminujące przebarwienia). Stymuluje drenaż limfatyczny. Wygładza skórę, redukuje linie i zmarszczki. Redukuje zaczerwienienia, liszaje, zwiększa odporność skóry.

Kolor fioletowy

Łączy w sobie częstotliwości światła czerwonego i niebieskiego. Łączy w sobie skuteczność dwóch rodzajów fototerapii. Ma szczególnie efektywne działanie w zakresie naprawy uszkodzeń i blizn potrądzikowych.

Kolor granatowy

Stopniowo zwiększa energię komórkową, poprawia metabolizm, ma bardzo znaczącą rolę w stymulacji produkcji komórkowej.

Kolor biały

Głęboko penetruje w skórę, wzmaga metabolizm tkanek żywych. Usuwa przebarwienia, wygładza linie i zmarszczki. Ujędrnia zwiotczałą skórę.

Czas aplikacji 15-30 minut.
W trakcie zabiegu należy mieć zamknięte oczy i nie wpatrywać się z źródło światła. Zaaplikowanie maski kremowej lub w płacie pod maskę LED jest wskazane i zwiększy jej skuteczność działania. Po terapii LED należy unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem.

Przeciwwskazania:

Maska nie powinna być stosowana u kobiet w ciąży, dzieci, osób z chorą tarczycą, osób uczulonych na światło, zażywających leki fotoaktywne. Przeciwwskazaniem są również uszkodzenia skóry oraz otwarte rany.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))