Wyświetlenia 203

Ocena 0/5.0

MYCIE TWARZY

Panowie, każdy z nas myje twarz przynajmniej dwa razy dziennie. Aktywne fizycznie osoby na pewno robią to o wiele częściej. Mycie twarzy to podstawa pielęgnacji, bez względu na rodzaj cery. Pozbywamy się przy tym zanieczyszczeń, bakterii i brudu, który chętnie gromadzi się na naszej skórze. Głównie robimy to po to, aby oczyścić ujścia mieszków włosowych (pory). One bardzo szybko się zatykają i w rezultacie powstają nam zaskórniki, pryszcze i krostki, co skutkuje nieatrakcyjnym wyglądem skóry.

Brodacze powinni przykładać szczególną uwagę do mycia twarzy. Broda bardzo szybko chłonie wszystkie nieprzyjemne zapachy i przysłania skórę, która znajduje się pod nią i aż woła nas o pomoc!

efe03908-62c3-4198-889d-d301e427e63e-500x45012593_91839.png

Mycie twarzy to nie tylko usuwanie zanieczyszczeń. Odgrywa niesamowicie ważną rolę w naszej etapowej pielęgnacji. Odpowiednio dobrany do potrzeb skóry preparat umożliwia regenerację oraz przenikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach, które mamy zamiar nałożyć później. Efektywne mycie twarzy przygotowuje naszą skórę do przyjęcia produktów, które mają wykonać w niej określone zadanie. Przykładowo przywrócić jej odpowiedni kolor lub ujędrnić w zależności od potrzeb. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to jeden z podstawowych, a zarazem najważniejszych elementów codziennej rutyny każdego gentleman’a. Powinien charakteryzować się z jednej strony skutecznością usuwania zanieczyszczeń, a z drugiej delikatnością oraz dbałością o naturalny film wodno-tłuszczowy skóry. Zbyt silne produkty do mycia nadmiernie wysuszają, zbyt delikatne nie myją skutecznie. To co wybrać?

Pianki zazwyczaj okazują się optymalnym rozwiązaniem, ponieważ doskonale myją, a jednocześnie nie powodują wyjałowienia i wysuszenia skóry. Jedną z najlepszych propozycji jest Embellir Washing od japońskiej firmy Menard. Idealnym sposobem doskonałego oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń jest aplikacja bardzo niewielkiej ilości pianki na zmoczoną gąbkę Konjac i mycie nią skóry kolistymi ruchami. Zwiększa to skuteczność oczyszczania, a zarazem zmniejsza zużycie pianki, ponieważ gąbka powoduje jej mocniejsze spienianie. Alternatywne produkty i akcesoria do mycia znajdziecie na naszym sklepie https://teramedo.pl/pl/shop/mycie-twarzy-m/

Serdecznie zapraszamy!

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))