Wyświetlenia 166

Ocena 0/5.0

Poradnik naturalnego zdrowia

„Zdrowie i witalność są naturalnymi stanami ludzkiego ciała. Złe nawyki żywieniowe i styl życia powodują jednak, że większość ludzi cierpi z powodu różnorodnych problemów zdrowotnych, które ograniczają ich możliwość do korzystania z życia w pełni. Niestety, podejście medyczne do ich leczenia w większości przypadków koncentruje się na podawaniu leków lub operacjach, co może przynieść chwilową ulgę, powodując zahamowanie symptomów, ale tak naprawdę nie eliminuje przyczyn leżących u źródła problemu. Coraz częściej okazuje się, że takie praktyki są jeszcze bardziej niszczące dla naszego zdrowia niż początkowa dolegliwość.

W rękach każdego z nas leży nauczenie się, jak dbać o swoje własne ciało. Niestety większość informacji, które bombardują nas dzień w dzień, pochodzi od korporacji bardziej zainteresowanych sprzedaniem nam swoich dóbr czy usług niż służeniem pomocą w zrozumieniu tego, jak utrzymywać organizm w zdrowiu. Ludzkie ciało ma niesamowite siły obronne i regeneracyjne. Jeśli współpracujemy z naturalnym funkcjonowaniem naszych ciał, rzadko kiedy jest za późno na dokonanie zmian, które pozwolą nam wejść na drogę prowadzącą do pełnego zdrowia i odmłodzenia.

Ludzkie ciało nie jest fizycznym mechanizmem, to skomplikowana jednostka obejmująca także nasze myśli, uczucia i duchową naturę.

Najczęstsze przyczyny chorób związane są z nagromadzeniem w organizmie toksyn i złogów, które hamują naturalne funkcjonowanie różnych organów i systemów. Możemy się do tego odnosić używając terminu higiena wewnętrzna. Kiedy byliśmy dziećmi, większość z nas nauczono regularnego mycia rąk i twarzy, szczotkowania zębów, mycia włosów i kąpieli – wszystko to są aspekty higieny zewnętrznej. Niestety, rzadko któremu z nas przekazano istotność higieny wewnętrznej, utrzymującej nasze organy i układy w czystości i odpowiednim nawodnieniu.

Większość z nas nigdy nie nauczyła się o zdolnościach regeneracyjnych ciała – tego, że jeśli działamy w równowadze z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie, oczyszczamy go z toksyn i złogów  w miarę ich kumulacji, a także odpowiednio dostosowujemy nawyki w zakresie diety i stylu życia, witalność i mobilność, które mieliśmy w młodszym wieku, mogą zostać przywrócone. Nawet kiedy zbliżamy się do zmierzchu naszego życia, tak naprawdę nigdy nie jest za późno, by odwrócić trend niszczących nawyków.”

Brzmi ciekawie? Powyższy materiał do cytat z bardzo ciekawej książki „Vademecum naturalnego zdrowia” Andreas Moritz, John Hornecker. Gorąco zachęcam do lektury!

Zdjęcie pochodzi ze strony http://w-spodnicy.ofeminin.pl

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))