Wyświetlenia 125

Ocena 0/5.0

Problemy z zatokami

Wiele osób obecnie boryka się z tym problemem, a można sobie łatwo pomóc…

Inhalacje

Z mojego doświadczenia absolutnie najlepszym olejkiem przy problemach z zatokami jest SOS Decodo. To unikalne połączenie mocy 4 olejków:

eukaliptus-llwdcd-190357_56946.png
  • Miętowego,
  • Eukaliptusowego,
  • Cynamonowego,
  • Z drzewa herbacianego.

Mieszanka została stworzona na podstawie znanych od dawna receptur stosowanych przy katarze, przeziębieniu i nieżytach zatok. Każdy z olejków wykazuje silnie działanie antybakteryjne i antywirusowe, a razem tworzą prawdziwą bombę, która przynosi natychmiastową ulgę.

Dawkowanie: 10-15 kropli do banksii, 3-5 na zawieszkę, 3-5 do inhalatora kieszonkowego lub 3-5 do dyfuzora ultradźwiękowego. Można również nakroplić olejek na chusteczkę i położyć ją obok poduszki lub na stoliku nocnym, aby stopniowo uwalniała aromaty. Ważnym jest, aby unikać kontaktu tak silnych olejków eterycznych ze skórą.

Jeżeli zainteresował Cię ten produkt, serdecznie zapraszam do sklepu internetowego TERAMEDO

https://teramedo.pl/pl/shop/product/s-o-s/

Wszystkie produkty marki Decodo https://teramedo.pl/pl/shop/search/1/?search=DECODO&filter=1

Drenaż

Zarówno wypełnione zatoki czołowe, jak i przynosowe dają nie tylko trudności z oddychaniem, ale również wyraźny dyskomfort, a niejednokrotnie ból. Możemy samodzielnie sobie pomóc masażem drenującym. Do tego celu potrzebujemy odrobiny dowolnego oleju oraz kamienną płytkę GUA SHA:

https://teramedo.pl/pl/shop/product/gua-sha/

Aby wspomóc oczyszczanie zatok warto uzmysłowić sobie ich położenie:

zatoki-300x20057411_28338.jpg

Zaczynamy od nałożenia odrobiny oleju na czoło, nos oraz całe policzki. Wedle poniższych instrukcji ślizgamy się płytką GUA SHA z naciskiem na tkanki tak, aby przemieszczać płyny, które znajdują się pod skórą. Zatem musimy do tego użyć nieco siły, ale też bez przesady, aby nie zrobić sobie siniaków. Wybieramy sobie taki fragment płytki, która najbardziej pasuje nam do kształtu czoła lub nosa. Do drenażu czoła sugeruję użyć najbardziej płaskiej części płytki. Do pracy z zatokami nosowymi tej najbardziej wystającej (widocznej po prawej stronie zdjęcia niczym wystający palec). Jeżeli instrukcja nie jest wystarczająca, uprzejmie proszę o kontakt.

gua-sha-kobiety-1024x10243677_4386.jpg
  • Aby wspomóc oczyszczanie zatok czołowych wykonujemy ruchy od przestrzeni pomiędzy brwiami w kierunku tzw. skroni.
oczyszczanie-zatok-czolowych-300x20044853_664.jpg
  • Aby wspomóc oczyszczanie zatok przynosowych wykonujemy ruch od szczytu nosa, po jego bokach w dół do skrzydełek, a następnie w kierunku uszu uwzględniając policzek i przestrzeń pod kością jarzmową (pod policzkiem).
oczyszanie-zatok-nosowych-1-300x20067679_73361.jpg

Każdy z tych ruchów powtarzamy przynajmniej 10 razy. Normalnym jest, że szczególnie przy pierwszych powtórzeniach, może to okazać się bolesne. Przy kolejnych powtórzeniach będzie się stopniowo pojawiało uczucie ulgi. Zawsze tam, gdzie jest zastój, tkanki będą bolesne, zatem nie należy się tym odczuciem zniechęcać. Wręcz przeciwnie, to znak, że pracujemy we właściwym miejscu potrzebującym pomocy.

Analogiczne ruchy można wykonać dłońmi lub dowolnym gładkim przedmiotem. Najważniejsze jest, aby sobie pomóc i przynieść ulgę.

Płukanie wodą morską

Woda morska jest genialna jeżeli chodzi o oczyszczanie nosa oraz zatok. Można ją bez problemu dostać w każdej aptece w wygodniej formie aerozolu z dozownikiem.

Połączenie trzech powyższych metod da bardzo szybkie efekty oraz przyniesie natychmiastowe efekty.

Serdecznie polecam i życzę dużo zdrowia.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))