Wyświetlenia 155

Ocena 0/5.0

Stymulować czy karmić?

Żeby nie było wątpliwości, generalnie chodzi mi o skórę 

Dlaczego poruszam ten wątek i o co mi chodzi?

Wiele kobiet chcąc jak najlepiej dla swojej skóry, kieruje swoją uwagę na bardzo luksusowe i super bogate kremy. Choć chcą jak najlepiej, efekt tego jest często daleki od oczekiwań. Dlaczego?

Nasza skóra, jak i cały nasz organizm, to twór dość mocno samowystarczalny. Został zaprojektowany tak, aby wszystko to, co potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, było dostarczone do każdej komórki budującej nasze ciało, z krwi i limfy. Czyli zdecydowanie chodzi tu o wewnętrzne odżywianie, dotlenianie i oczyszczanie.

Każdy z nas te funkcje ma dostępne w standardzie . To, co niszczy naszą genetyczną doskonałość to: niehigieniczny styl życia, odwodnienie, niedotlenienie, używki, brak snu, życie z dala od naturalnego rytmu natury, który steruje każdym żyjącym organizmem na tej planecie.

Jeśli zatem cokolwiek nam dolega, źle funkcjonuje lub źle wygląda, możemy być pewni, że przyczyna jest w środku. Zawsze warto zaczynać od znalezienia przyczyny naszych problemów, a nie jedynie widocznych tego konsekwencji i efektów.

Jak to się ma do pielęgnacji skóry?

Zazwyczaj jak widzimy, że coś się dzieje ze skórą, naszą pierwszą reakcją jest obwinienie jakiegoś kosmetyku (który zazwyczaj stosujemy od bardzo dawna), że nagle robi nam krzywdę. Zazwyczaj też tak nie jest, a przyczyną okazuje się w większości przypadków, jakaś nowa suplementacja lub składniki pożywienia, które wywołały reakcję alergiczną.

Jak zmienia nam się skóra lub w krótkim czasie pogarsza się jej wygląd, również częstą reakcją jest decyzja, aby teraz zainwestować w „mocniejsze” kremy. W praktyce oznacza to, że wybieramy krem, który w danej firmie jest najbogatszy. Najbogatszy = daje dużą ilość gotowych składników skórze. Brzmi dobrze? Więc o co chodzi? Chodzi o to, że to błędne koło. Jeżeli zaczynamy zbyt wcześnie dokarmiać skórę wszystkim, o czym tylko mogłaby zapragnąć w efekcie powodujemy, że nasza skóra jeszcze bardziej się rozleniwia. Organizm nie pozwala na zbędne wydatkowanie energii. Zatem po co jest produkować coś, co jest dostarczane z zewnątrz? Co gorsza, później bardzo trudno jest ten proces odwrócić, aby rozleniwioną skórę ponownie zmusić do pracy.

To nie oznacza, że bogate kremy są złe, wręcz przeciwnie, są cudowne. Niemniej w pierwszej kolejności upewniłabym się, że moja wewnętrzna fabryka działa na 100% swojej mocy produkcyjnej, zanim zacznę ją wyręczać. Jeśli nie jest w stanie sama sobie poradzić, wtedy troskliwie się nią zaopiekuję i dostarczę wszystkiego, czego jej brakuje.

Pamiętajmy przy okazji, że skóra nie jest po to, aby być ładna (wiem, brzmi strasznie, ale taka jest prawda). Ma być ciągła, ma dobrze informować o tym, co dzieje się w świecie zewnętrznym i chronić przed zewnętrzną agresją. Zatem na liście zadań skóry nie ma: być piękną, gładką, spektakularnie nawilżoną, jędrną etc. Choć może nam to łamać serce, to są fakty. Jeśli chcemy, aby nasza skóra wyglądała świetnie i to na wiele lat, musimy zapewnić jej stymulację, a nie tylko „stół szwedzki” suto zastawiony wszystkim, co tylko może się przydać.

Co taką stymulacją jest?

 1. Oczywiście masaż, zarówno ten profesjonalny, jak i codzienny automasaż domowy. O tym już pisałam i mówiłam wiele, więc już nie będę się powtarzać, a raczej zachęcam do poprzednich artykułów.
 2. Drugą równie ważną i niezwykle skuteczną metodą jest AKTYWACJA KOMÓRKOWA. Takie atrakcje zapewniają nam produkty marki BIOEFFECT, które zawierają EGF – naskórkowy czynnik wzrostu.

20200505-160837-897x102498166_89459.jpg


Marka BIOEFFECT powstała w Islandii w roku 2008. Markę BIOEFFECT stworzyła firma SIF specjalizująca się w produkcji protein naturalnie występujących w organizmie ludzkim, które w większości są wykorzystywane w produkcji leków i w medycynie. SIF produkuje 25 różnych HGF (Human Growth Factor, tłum. ludzkie czynniki wzrostu) – 25 dla medycyny i jeden kosmetyczny na potrzeby BIOEFFECT. SIF zaopatruje 400 laboratoriów na całym świecie. Jednym z twórców i właścicieli firmy SIF jest doktor Bjorn Laurus Orvar, który odwiedził Polskę w maju 2014 aby zaprezentować markę na polskim rynku. Doktor jest specjalistą od genetyki molekularnej, dzięki któremu miałam przyjemność zgłębić tajniki BIOEFFECT.Ale po kolei, zacznijmy od początku żeby wszystko dobrze zrozumieć…

W maju 2010 roku firma SIF wprowadziła na lokalny rynek islandzki pierwszy produkt, BIOEFFECT EGF SERUM, by rok później rozpocząć ekspansję międzynarodową. Obecnie preparaty BIOEFFECT sprzedawane są w 20 krajach świata, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Norwegii i Polsce.

Podstawą marki BIOEFFECT jest odkrycie uhonorowane Nagrodą Nobla. W 1986 roku Stanley Cohen i Rita Levi-Montalcini otrzymali ją za udowodnienie istnienia czynników wzrostu EGF (Epidermal Growth Factor), czyli aktywatorów komórkowych oraz ich kluczowej funkcji w biologii ludzkiej skóry. EGF składa się z 53 aminokwasów tworzących trójwymiarową strukturę. Jest to duża cząsteczka niezwykle wrażliwa na szereg różnych substancji chemicznych. Aktywatory komórkowe to aktywne białka bardzo wrażliwe na proteazy (enzymy rozcinające aminokwasy), sterole, alkohole,  oleje i tłuszcze, emulsyfikatory, witaminy A, D i E, nie powinny być zatem łączone z innymi produktami pielęgnacyjnymi, gdyż może to powodować dezaktywację. Jeżeli chcemy zaaplikować makijaż bądź inny krem, należy zaczekać ok 10min od aplikacji preparatów z EGF.

W naszym organizmie są setki czynników wzrostu. BIOEFFECT koncentruje się na naskórkowym czynniku wzrostu, dzięki któremu wysyłany jest impuls do komórek skóry wywołujący aktywację naturalnych procesów odnowy skóry. Proces ten przebiega kaskadowo. EGF nakładamy na powierzchnię skóry, po czym sąsiadujące ze sobą komórki przekazują informację coraz głębiej i głębiej aż do skóry właściwej.

EGF

Wszystkie preparaty BIOEFFECT zawierają w swoim składzie unikalny kompleks EGF. Tworzące go aktywatory komórkowe ludzka skóra „rozumie”, jak swoje własne, ponieważ wyhodowano je w jęczmieniu z nasion, którym zaszczepiono identyczny z ludzkim gen EGF.

Jak to działa?

Na podstawie kodu genetycznego ludzkiego czynnika wzrostu z banku genów tworzy się w laboratorium jego replikę, która jest napisana w języku zrozumiałym dla jęczmienia. Dzięki temu komórki macierzyste jęczmienia powielają tę informację tworząc EGF identyczny z ludzkim, który później pozyskiwany jest z roślin i stosowany w kosmetykach BIOEFFECT.

Dlaczego akurat jęczmień?

Ponieważ jęczmień produkuje ok 20 tysięcy własnych protein oraz jest w stanie przetrwać w surowym islandzkim klimacie. Ponadto wykazuje bardzo niskie prawdopodobieństwo alergii, przez co jest bardzo bezpieczny w stosowaniu.

Gdzie i jak jest uprawiany?

W szklarniach ogrzewanych i oświetlanych ekologicznie dzięki źródłom geotermalnym. Jęczmień jest uprawiany w hodowli hydroponicznej. Rośnie na wulkanicznym pumeksie lub popiole, co eliminuje zanieczyszczenia i skażenia z gleby. Uprawa bezglebowa na pożywkach wodnych gwarantuje brak zmęczenia gleby, wyższe plony i lepszy wzrost oraz rozwój roślin, niższe skażenie, wyeliminowanie pestycydów i metali ciężkich, eliminacja alergenów i roztoczy, wyższa wilgotność powietrza). Z pozyskanych roślin ekstrahuje się oczyszczone EGF.

Unikalność BIOEFFECT to także prosta formulacja preparatów, która gwarantuje bezpieczeństwo stosowania oraz brak odczynów alergicznych.

Lista składników typowego produktu do pielęgnacji skóry:

Water\Aqua\EAU, Bifida Ferment Lysate, Methylgluceth-20, PEG-75, Butylene Glycol, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Arabidopsis Thaliana Extract, Tripeptide-32, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lactobacillus Ferment, Cola Acuminata (Kola) Extract, Retinyl Palmitate, Pantethine, Caffeine, Glycereth-26, Sodium RNA, Squalane, Oleth-3 Phosphate, Oleth-3, Oleth-5, Bisabolol, Choleth-24, Ceteth-24, Hydrogenated Lecithin, Anthemis Nobilis (Chamomile), Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Xanthan Gum, TEA-Carbomer, Trisodium EDTA, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzyl Alcohol, Green 5 (C61570I), Yellow 5 (CI19140), Red 4(CI14700).

Skład BIOEFFECT:

 • Gliceryna
 • Woda
 • Hialuronian sodu
 • Trometamina (składnik emulgujący)
 • Chlorek sodu
 • Ekstrakt z nasion jęczmienia
 • EFG (oligopeptydy transgenicznego jęczmienia).

Jak działa czynnik wzrostu na komórki skóry?

Komórki macierzyste w naszej skórze są odpowiedzialne za tworzenie wszystkich innych komórek tworzących naszą skórę. Można to sobie wyobrazić jako sytuację, w której komórki macierzyste produkują komórki, które są niczym kostka blank w scrabble (która może stać się każdą inną literą). Dzięki czynnikom wzrostu następuje decyzja o tym w jaką komórkę wyspecjalizuje się blank. Utrudnieniem tego procesu jest fakt, iż każda komórka na swojej powierzchni posiada specyficzne „anteny” odbierające komunikaty od czynników wzrostu. Warunkiem zadziałania tej reakcji jest idealne dopasowanie, gdyż czynnik wzrostu musi pasować jak klucz do zamka do receptorów komórki skóry.

Wraz z wiekiem ilość czynników wzrostu w naszej skórze maleje. Przyjmuje się, iż od 20 roku życia tracimy ich co rok 1%. Dlatego właśnie widoczna jest znacząca różnica w tempie gojenia się skóry dziecka lub osoby bardzo młodej, której po urazie nie zostaje nawet najmniejsza blizna, a u osoby dorosłej lub dojrzałej, u której proces ten trwa zdecydowanie dłużej, pozostawia znamiona oraz przebarwienia.

Młoda skóra produkuje wystarczającą ilość aktywatorów komórkowych EGF, pomagających utrzymać młody wygląd i blask. Z wiekiem ich ilość spada, a skóra zaczyna tracić jędrność i elastyczność, staje się cieńsza, a jej powierzchnia matowa i ciemniejsza. W tym samym czasie zmniejszeniu ulega także ilość kolagenu i elastyny w skórze, co sprawia, że zaczynają się tworzyć zmarszczki.

Po 20 roku życia każdego roku o 1% spada produkcja włókien kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Rozpoczęcie okresu menopauzy wiąże się z dodatkowym spadkiem na poziomie 30%.

Aktywatory komórkowe z kompleksu EGF, wchodzącego w skład wszystkich preparatów BIOEFFECT, błyskawicznie stają się częścią naturalnej sieci komunikacyjnej skóry. Działają jak posłańcy, przekazujący komórkom skóry informacje o przyspieszeniu procesu jej odnowy i utrzymaniu właściwego tempa procesów życiowych, a co za tym idzie przywróceniu skórze młodego wyglądu i naturalnego blasku.

Jaka jest różnica pomiędzy EGF BIOEFFECT, a innymi występującymi na rynku?

Podstawową różnicą jest fakt, iż jest on pochodzenia roślinnego. Pozostałe EGF na rynku pochodzą od bakterii. EGF pozyskiwane metodą bakteryjną jest zdecydowanie mniej stabilne. Po 3 miesiącach ich aktywność spada do 0.

Jakie produkty w ramach aktywizacji komórkowej mamy do wyboru:

BIOEFFECT 30 DAY TREATMENT

Najintensywniejsza, najbardziej skoncentrowana forma ampułek stanowiących kurację, która może być stosowana od 1 do 4 razy do roku, w zależności od potrzeb i kondycji skóry.

Dzięki zawartości aż trzech różnych aktywatorów komórkowych, gwarantuje widoczne i spektakularne efekty, ujędrniając, rozjaśniając i skutecznie odmładzając skórę. Dla potrzeb tego preparatu, wybrano trzy typy aktywatorów, charakteryzujących się unikalnymi, specyficznymi właściwościami. Synergia ich działania w skórze i naskórku gwarantuje skuteczność pielęgnacji.

EGF

Sygnalizuje komórkom konieczność przyśpieszenia oraz zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Koncentracja aktywatora EGF w BIOEFFECT 30 DAY TREATMENT jest trzykrotnie wyższa niż jego stężenie w BIOEFFECT EGF SERUM.

KGF

Keratinocyte growth factor, stymuluje odnowę keratynocytów, komórek dominujących w naskórku, które jak wykazały badania mogą znacząco wpływać na wzrost grubości skóry.

IL-1a

Interleukina 1a, znacząco wpływa na poprawę elastyczności skóry. Spełnia również kluczową rolę w utrzymaniu naturalnej warstwy ochronnej skóry, która chroni przed niepożądanymi substancjami i wpływa na zachowanie właściwego poziomu jej nawilżenia.

Jakie daje efekty?

 • Skóra jest ujędrniona i napięta
 • Owal twarzy jest wymodelowany
 • Dzięki głębokiej odnowie skóry, cera zyskuje młodzieńczy blask
 • Widoczność linii i zmarszczek, zarówno ich długość, jak i głębokość, zmniejsza się średnio o 34% (badania metodą podwójnej ślepej próby z kontrolą placebo)
 • Zmiany pigmentacyjne i plamy ulegają rozjaśnieniu
 • Widoczność porów skórnych ulega redukcji

Należy stosować 3-4 krople rano i wieczorem, przez 30 dni na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Wklepać delikatnie, szczególnie w okolicach oczu. Rano aplikować co najmniej 10 minut przed nałożeniem makijażu, wieczorem po aplikacji preparatu nie stosować żadnej innej pielęgnacji. Produkt nie zawiera filtrów UVA/UVB.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć ten produkt – https://teramedo.pl/pl/shop/product/bioeffect-30-day-treatment/

BIOEFFECT EGF EYE SERUM

bioeffect-egf-eye-serum83335_84342.jpg

Skoncentrowana formuła do pielęgnacji najbardziej wymagającej okolicy oczu. Bez konserwantów, bez substancji nadających kolor lub zapach, bardzo intensywny i skuteczny produkt, który można bezpiecznie nakładać zarówno na powieki górne i pod oczy. Takie zestawienie cech może wydawać się nierealne, a jednak jest prawdziwe! To skuteczna formuła przeciwstarzeniowa o klinicznie potwierdzonej efektywności działania w zakresie redukcji linii, zmarszczek i obrzęków delikatnej skóry wokół oczu. Odświeżająca i lekka żelowa formuła preparatu błyskawicznie optymalizuje poziom nawilżenia skóry wokół oczu, dodając jej jędrności i blasku, a zawarte w BIOEFFECT EGF EYE SERUM aktywatory komórkowe zapewniają długotrwały efekt odmładzający, który pozwala na pełną aktywację naszych naturalnych umiejętności do produkcji, naprawy i odnowy skóry.

Czystą, hipoalergiczną formułę BIOEFFECT EGF EYE SERUM skomponowano tylko z 11 składników. Serum zamknięte jest w nowoczesnej ampułce, która gwarantuje stabilność działania wrażliwych aktywatorów komórkowych, higienę użycia oraz precyzję aplikacji. Specjalnie zaprojektowana końcówka (roll-on) zapewnia przyjemne uczucie chłodzenia.

Stosowanie:
Po zdjęciu kapturka, delikatnie nacisnąć dozownik, by uzyskać odpowiednią ilość preparatu. Za pomocą końcówki roll-on nanieść serum na oczyszczoną skórę wokół oczu i delikatnie wklepać opuszkami palców. Pozostawić na 3-5 minut w celu wchłonięcia. Produkt może być stosowany zarówno rano, jak i wieczorem. Dla osób szczególnie wymagających istnieje możliwość dodatkowego zaaplikowania kremu pod oczy jeśli jest taka potrzeba lub preferencja.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć ten produkt – https://teramedo.pl/pl/shop/product/bioeffect-egf-eye-serum/

BIOEFFECT EGF SERUM & BIOEFFECT EGF DAY SERUM

bioeffect-egf-serum57019_20362.jpg

Po skończeniu kuracji ampułkowej, warto kontynuować pielęgnację na bazie aktywatorów komórkowych stosując serum o stężeniu codziennym, które może być używane przez cały rok. Kuracje ampułkowe stosujemy w zależności od potrzeby i kondycji skóry od 1 do 4 razy w roku. W okresach „pomiędzy” kuracjami stosujemy serum, co pozwoli na utrzymanie wysokiego stężenia EGF i budowania stabilnych oraz stale postępujących efektów oraz poprawy kondycji skóry.

BIOEFFECT EGF SERUM

To preparat aktywujący komórki skóry do odnowy i regeneracji, przeciwdziałający widocznym oznakom starzenia się skóry i przywracający jej naturalny blask i młody wygląd. Wystarczą cztery krople dziennie, by zapewnić swojej skórze optymalną pielęgnację.

BIOEFFECT EGF SERUM jest efektem dekady badań zespołu najlepszych biochemików z Islandii, dzięki którym powstał przełomowy preparat przeciwstarzeniowy, gwarantujący doskonałe i błyskawicznie widoczne efekty. Produkt wykorzystuje sprawdzoną siłę kompleksu EGF, szybko i wyraźnie ożywiając i odmładzając skórę, przywracając jej naturalny koloryt, zdrowy blask i redukując oznaki starzenia.

Jak działa?
Naturalnie występująca w skórze proteina EGF pełni w odniesieniu do komórek skóry funkcję posłańca, aktywując je do produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie, do uruchomienia procesu naprawy skóry. BIOEFFECT EGF SERUM wzmacnia działanie aktywatorów komórkowych naturalnie występujących w skórze, dodatkowo stymulując skórę do odnowy i odbudowy. W praktyce oznacza to, że jest to składnik aktywujący naturalne procesy odnowy, naprawy i produkcji wszystkich kluczowych substancji niezbędnych skórze do prawidłowego funkcjonowania. Oznacza to również, iż jest to pielęgnacja mająca na celu wykorzystanie w 100% naturalnego potencjału do autonaprawy naszej skóry.

Jakie daje efekty?
Znacząco ulegają poprawie wszystkie parametry skóry:

 • Skóra zyskuje naturalny blask i młody wygląd
 • Zmniejsza się widoczność drobnych linii i zmarszczek
 • Uszkodzenia i przebarwienia wywołane np. przez słońce są wyraźnie zredukowane
 • Skóra jest ujędrniona i głęboko nawilżona.

Wyniki badań po dwóch miesiącach stosowania BIOEFFECT EGF SERUM:

 • Redukcja zmarszczek: 44,2%
 • Zmniejszenie widoczności porów: 44,2%
 • Poprawa i wyrównanie kolorytu skóry: 42,1%
 • Ogólna poprawa stanu skóry: 57,9%

Skład:
BIOEFFECT EGF SERUM to tylko 7 składników:

 1. Glycerine (gliceryna)
 2. Aqua (woda)
 3. Sodium Hyaluronate (hialuronian sodu)
 4. Tromethamine (trometamina)
 5. Sodium Chloride (chlorek sodu)
 6. Hordeum Vulgare Seed Extract (ekstrakt z nasion jęczmienia)
 7. EGF (Transgenic Barley SH-Oligopeptide-1).

BIOEFFECT EGF SERUM to produkt dla nawet najbardziej wymagających i restrykcyjnych klientów:

 • Hypoalergiczny
 • Beztłuszczowy
 • Bezzapachowy
 • Pozbawiony konserwantów
 • Pozbawiony substancji nadających kolor
 • Wegański
 • Testowany dermatologicznie
 • Do stosowania rano i/lub wieczorem na twarz, skórę wokół oczu, na powieki górne, szyję, dekolt, ciało
 • Przeznaczony dla każdego rodzaju skóry.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć ten produkt – https://teramedo.pl/pl/shop/product/bioeffect-egf-serum/

 

BIOEFFECT EGF ESSENCE

bioeffect-egf-day-serum41061_48025.jpg

Jest lekką, płynną esencją, wzbogaconą w EGF.

Esencja EGF jest połączeniem toniku i serum, która jak żaden inny lotion, zawiera dodatkowo aktywator komórkowy. Ma bogatą i komfortową konsystencję. Stanowi idealne przygotowanie skóry przed nałożeniem serum EGF. Dla osób, które stosują inny program pielęgnacyjny jest to znakomity sposób na wprowadzenie EGF, przy jednoczesnym braku konieczności rezygnowania z programu aktualnie realizowanego. Znakomity produkt godny polecenia.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć ten produkt – https://teramedo.pl/pl/shop/product/bioeffect-egf-essence/

BIOEFFECT BODY INTENSIVE

bioeffect-body-intensive-treatment27099_78929.jpg

Teraz bardziej niż kiedykolwiek doświadczamy suchości, złuszczania się obumarłego naskórka, który sypie się jak śnieg. Do tego mamy podrażnione i zaczerwienione dłonie (ale również stopy), skóra jest mniej jędrna i bardziej wiotka, daje uczucie ściągania i dyskomfortu. Brzmi znajomo?


Na pomoc skórze spieszy BIOEFFECT BODY INTENSIVE, które jest skoncentrowanym serum do pielęgnacji całego ciała, wykorzystującym udowodnioną naukowo siłę EGF (Epidermal Growth Factor – naskórkowy czynnik wzrostu), w celu poprawy kondycji skóry.

Jak działa?
Preparat BIOEFFECT BODY INTENSIVE zawiera taki sam kompleks EGF, jaki zastosowano w BIOEFFECT EGF SERUM do twarzy. Jego łatwo wchłaniająca się i innowacyjna formuła zaspokaja wszystkie potrzeby skóry w zakresie jej nawilżenia, wyrównania kolorytu, odżywienia i przywrócenia młodego wyglądu. BIOEFFECT BODY INTENSIVE stosowany codziennie, widocznie odmładza skórę całego ciała, ujędrnia ją i wygładza. Co więcej, to rodzaj pielęgnacji, która zakłada inną koncepcję, niż standardowe kosmetyki. Zamiast dawać skórze gotowy koktajl, który ma uzupełnić to, czego zabrakło, EGF zmusza skórę, aby sama zaczęła produkować więcej kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. EGF wykorzystuje fakt, iż nasza skóra ma olbrzymie możliwości to samoregeneracji i odnowy. Jest jak włącznik, który aktywuje 100% naszych naturalnych możliwości do produkcji wszystkiego, co jest nam niezbędne.

Jakie daje efekty?

 • Skóra jest intensywnie odżywiona i nawilżona
 • Wygląd i struktura skóry ulegają widocznej poprawie, dzięki czemu staje się jedwabista i miękka w dotyku, bardziej jędrna i sprężysta.

Bez parabenów i barwników, przeznaczone dla każdego rodzaju skóry, szczególnie do pielęgnacji skóry suchej i miejsc narażonych na przesuszenie. Może być stosowane na całe ciało, dłonie, stopy, jak również na szyję, dekolt i biust.

Sposób aplikacji:

Wyciśnij na dłoń 2-3 dozy i rozprowadź na jak największej powierzchni skóry. Powtarzaj, aż do pokrycia całej skóry ciała preparatem. Nie nakładaj nadmiernych ilości. To preparat, który działa wewnątrz skóry, nie jest potrzebna jego gruba warstwa.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu Teramedo, gdzie można nabyć ten produkt – https://teramedo.pl/pl/shop/product/bioeffect-body-intensive/

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))