Wyświetlenia 298

Ocena 0/5.0

WODA

WODA STANOWI:

90% powierzchni Ziemi

70 – 80% masy naszego ciała

Pijemy ją, jemy wraz z posiłkami, myjemy się, wykorzystujemy na wszelkie sposoby. Bez niej nie ma życia. Niewątpliwie jest kluczowa i warto ją traktować jako absolutny priorytet. Właściwości wody są stale odkrywane, a naukowcy na całym świecie dostarczają nam coraz to ciekawszych faktów na jej temat:

 • Jest NOŚNIKIEM INFORMACJI – ma pamięć molekularną;
 • MAGAZYNUJE INFORMACJE  –  reaguje na emocje, słowa, obrazy. Pobiera informację od otoczenia, skał, minerałów, z którymi ma kontakt;
 • Jest NOŚNIKIEM ENERGII – picie wody niskoenergetycznej (plastikowe butelki, sztuczne ujęcia, specyfika budowy kanalizacji) sprawia, że ludzie nadmiernie jedzą, bo brakuje im energii do życia, popadają w apatię, nadwagę lub niedowagę, intuicyjnie mniej piją, bo każda ilość przyjmowanej wody o niskim potencjale życiowym, wiąże się z dodatkowym wydatkowaniem energii.

Woda od zawsze symbolizuje zmianę. Stara wiedza mówi o tym, że wszystkie zmiany zaczynają się od wody. W takim sensie woda jest lekiem, który przywraca cały organizm do równowagi. 

Wystarczy po prostu spróbować spojrzeć na wodę w nieco inny sposób.

W warunkach miejskich nasz dostęp do wysokiej jakości wody jest bardzo ograniczony. Są tacy, którzy chcieliby wierzyć, że wystarczy pojechać do sklepu i kupić drogą wodę popularnej marki sprowadzanej z magicznych miejsc z drugiego końca świata. Niezależnie jak dobrze to brzmi w teorii, to jak się trochę nad tym zastanowimy, to po butelkowaniu, transporcie, niewiadomych warunkach składowania, kolejnym transporcie do sklepów, kolejnych niewiadomych warunkach jej przechowywania, początkowy potencjał ten wody oraz to, co finalnie pijemy, może być skrajnie różne. Dlatego też wydaje mi się, że lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zrobić sobie wysokiej jakości wodę.

Jak natura robi dobrą wodę?

Po prostu pozwala jej przepływać przez skały bogate w minerały i substancje witalne. To raczej nie jest bardzo skomplikowany proces.

Co zatem należy zrobić?

 • Przygotować szklane, krzemionkowe lub miedziane naczynie;
 • Włożyć do niego umyte kamienie i/lub kryształy;
 • Zalać bieżącą wodą. W wersji dla mieszczuchów oczywiście warto ją przefiltrować wcześniej filtrem węglowym (typu Brita, Aquaphor, etc);
 • Pozostawić na całą noc;
 • W ciągu dnia wypić wodę (dobrze jest dopasować wielkość naczynia do naszych całodziennych potrzeb);
 • Wieczorem wodę ponownie uzupełnić.

Raz w tygodniu wyjąć kamienie, wypłukać je zimną, bieżącą wodą, umyć naczynie i ponownie włożyć kamienie i zalać je wodą.

I tyle. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Za to w efekcie mamy w domu doskonałej jakości wodę. Nie kupujemy bez sensu wody butelkowanej, nie generujemy kolejnych śmieci, nie dźwigamy ciężarów.

Moje 2 ulubione typy wody to:

 • WODA KRYSZTAŁOWA
 • WODA KRZEMOWA
woda-krysztalowa-i-krzemowa-1024x102499178_97696.jpg

WODA KRYSZTAŁOWA

Ma inny smak, gęstość i właściwości. Ma lekko żelową strukturę. Ma charakter uniwersalny, zatem nie ma żadnych ograniczeń w ilości do spożycia. W zależności od tego, jaki rodzaj kryształów zastosujemy, zmieniają się jej właściwości. Większość kryształów lubi światło słoneczne, zatem warto raz w tygodniu robić im taką „sesję opalania” lub postawić szklane naczynie w miejscu nasłonecznionym. Kryształy ładują się niczym baterie na słońcu.

Mój ulubiony zestaw to tzw. złoty trójkąt, w skład którego wchodzą kryształ górski, ametyst i różowy kwarc. Generują one optymalny przepływ energii i równowagę.

 • KRYSZTAŁ GÓRSKI (przezroczysty) oddziałuje korzystnie na wszystkie czakry (centra energetyczne, gruczoły wydzielania wewnętrznego). Kryształ górski jest kamieniem „na lepsze samopoczucie”. Kieruje przepływem energii i zwiększa jej poziom. Pomaga skupić myśli, ułatwia medytację i łagodzi ujemne promieniowanie. Oczyszcza, aktywuje i otwiera energię przestrzeni, ciała i umysłu.
 • KWARC RÓŻOWY (różowy) szczególnie korzystnie oddziałuje na czakrę serca (obszar serca). Potęguje kreatywność i wzbogaca wyobraźnię. Korzystnie wpływa na pisanie, sztukę i muzykę. Dobrze działa na cerę oraz cykl menstruacyjny. Równoważy oraz wspomaga detoksykację. Uspokaja. Wspomaga żeńską energię i cechy charakteru. Działa jak oczyszczająca kąpiel na emocje. Generuje delikatność, miękkość i miłość, a tym samym zapewnia więcej spokoju i serdeczności. Ułatwia pozytywną wymianę emocjonalną, uczy kochać siebie i innych.
 • AMETYST (fioletowy) szczególnie korzystnie wpływa na czakrę korony (obszar głowy). Potęguje energię innych kryształów. Dobrze służy zachowaniu równowagi fizycznej, emocjonalnej i psychicznej. Poprawia umiejętności negocjacyjne, służy podejmowaniu decyzji, potęguje bogactwo, sukces w interesach, wspomaga pięcie się po stopniach kariery. Pomaga dźwigać odpowiedzialność i radzić sobie ze zmianami. Korzystnie wpływa na układ nerwowy, limfatyczny i krwionośny. Zapewnia relaks ciała i uspokojenie umysłu. Działa dobrze przeciwko stresowi i dolegliwościom takim jak napięcie, bóle głowy (może nawet zapewnić ulgę w migrenie) i niepokój.

Jeżeli potrzebujesz zakupić zestaw kryształów do przygotowania wody, serdecznie zapraszamy do naszego sklepu internetowego:

https://teramedo.pl/pl/shop/product/krysztaly-do-wody/

WODA KRZEMOWA

woda-krzemowa-1024x102474782_36068.jpg

To woda o charakterze zasadowym, doskonała dla osób borykających się z nadmiernym zakwaszeniem organizmu oraz niedoborami krzemu i/lub wapnia. Ma bardziej ziemisty i metaliczny smak. Jest bardzo orzeźwiająca. Dla mnie jest szczególnie smaczna w temperaturze pokojowej lub lekko schłodzona. Zazwyczaj nie używam jej do gotowania ze względu na bogactwo wapnia i jego tendencję do odkładania się np. w czajniku. Nie jest to jednak przeciwwskazanie.

Niezwykłe działanie krzemienia tłumaczy się jego zdolnością tworzenia z wodą szczególnych tworów – koloidów – wchłaniających z otoczenia zanieczyszczenia i obcą mikroflorę.

Badania wykazały, że w kontakcie z wodą krzemień rzeczywiście zmienia jej właściwości. Dzięki przenikającym do niej homeopatycznym dawkom krzemu woda zyskuje alkaliczny odczyn. Poza tym powstają w niej struktury złożone z molekularnych jonów tlenu, wokół których skupiają się molekuły wody o parametrach znacznie różniących się od parametrów molekuł w zwykłej wodzie. Tworzą one silne wiązania z innymi elementami chemicznymi.

Woda krzemowa sama się oczyszcza, bo szkodliwe substancje wytrącają się i opadają na dno. Staje się wyraźnie czysta i przyjemna w smaku, długo się nie psuje i ma wiele innych prozdrowotnych zalet. Woda krzemowa działa zabójczo na mikroorganizmy, ogranicza rozwój bakterii wywołujących gnicie i fermentację.

Woda krzemowa silnie wiąże metale ciężkie, substancje radioaktywne i inne szkodliwe związki oraz wyprowadza je z organizmu.

Sposób przygotowania jest analogiczny jak w przypadku wody kryształowej. Ze względu na wapń taka woda może być nieco bardziej mleczna i mniej przejrzysta. Warto również pamiętać, że zlewamy ją ostrożnie, zostawiając wodę z dna naczynia (przy słoju z kranem automatycznie nie mamy dostępu do dna). Po około pół roku krzemień należy wymienić na nowy, a ten dotychczas używany rozdysponować w doniczkach roślin domowych lub ogródku.

Krzemień w celu polepszania jakości wody stosowany jest od wieków.

Początkowo był tworzywem, z którego wyrabiano siekiery, topory i ostrza – ze względu na swoją twardość był do tego idealnym materiałem. Z tego samego powodu kamień ten wykorzystywano również do krzesania ognia (uderzano w niego pirytem dającym iskry). Z czasem zaczęto dostrzegać inne jego właściwości. Żarna wykonane z krzemienia dawały smaczniejszą mąkę, skrzynie wyłożone tym kamieniem – utrzymywały mięso w świeżości, a studnie – dawały pyszną wodę, po której ludzie mniej chorowali.

Krzemień od wieków również jest ceniony za właściwości lecznicze. Część z nich ma absolutnie logiczne uzasadnienie – krzemień to najbardziej rozpowszechniony naturalny związek krzemu, który jest składnikiem cennym dla zdrowia. To potwierdza działanie wody krzemowej. Zdaniem litoterapeutów woda krzemowa sprawdza się w leczeniu zmian skórnych (alergicznych, czyraków, pryszczy  czy podrażnień), wykorzystywana jest też w łagodzeniu opryszczki, różyczki i półpaśca. Ze względu na działanie antybakteryjne wzmacnia system odpornościowy, leczy dolegliwości wątroby, żołądka, nerek. Obniża również poziom cukru we krwi i pomaga w odchudzaniu. Krzem odpowiada za pracę serca, dlatego wodę powinni stosować również ludzie z problemami kardiologicznymi. Badania nad krzemem, obecnym w krzemieniu pokazują, że kamień ten pomaga leczyć osteoporozę oraz pomaga w zachowaniu dobrej kondycji skóry – zapobiega starzeniu się i wiotczeniu oraz przyspiesza jej regenerację. Poprawia stan skóry i włosów, oczyszcza i wzmacnia tkankę łączną.

Jak już mamy świetną wodę w domu, to warto pamiętać, aby ją regularnie pić!

Odwodnienie charakteryzuje się uczuciem zmęczenia, podenerwowania, bólem głowy, migreną. Regularne picie wody, to wypijanie dużej szklanki co 45min. Poza domem idealnie byłoby pić wodę ze szklanej lub miedzianej butelki.

Butelki miedziane są używane w Indiach do przechowywania wody od tysiącleci. Wedle Ajurwedy picie wody z miedzianych butelek równoważy trzy energie nazywane doszami:

 • ?️Vata – element powietrza;
 • ?Kapha – element wody;
 • ?Pitta – element ognia.

Każdy człowiek składa się z tych trzech elementów, różnimy się proporcjami pomiędzy nimi. Ideałem jest sytuacja, w której poszczególne elementy są w równowadze. Taka harmonia jest gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia.

Miedź jest zdecydowanie lżejsza od szkła. Należy jednak pamiętać, że butelek miedzianych nie można myć w zmywarce. Nie należy wlewać do butelki innych niż woda napojów oraz dodawać owoców cytrusowych. Wystarczy codziennie wypłukać ją wodą lub umyć delikatną ściereczką, bez użycia detergentów lub agresywnych środków myjących.

WODA MIEDZIANA

Woda przechowywana w butelce miedzianej nabiera właściwości miedzi:

 • Ma właściwości antybakteryjne, antyoksydacyjne i przeciwzapalne;
 • Oczyszcza wodę z pleśni, grzybów, glonów i bakterii;
 • Reguluje funkcje tarczycy, ponieważ miedź jest jednym z najważniejszych pierwiastków śladowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania tego organu;
 • Wspiera pracę mózgu i układu nerwowego ponieważ miedź bierze udział w produkcji neuroprzekaźników.
 • Przyspiesza gojenie i leczenie ran oraz skaleczeń.

Wszystkie potrzebne elementy do zrobienia wody kryształowej, krzemowej i miedzianej są dostępne w studio TERAMEDO na warszawskim Mokotowie. Serdecznie zapraszam. Oczywiście istnieje możliwość wysyłki. W razie jakichkolwiek pytań służę radą i pomocą https://teramedo.pl/pl/kontakt/

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))