Wyświetlenia 115

Ocena 5.0/5.0

ZIMOWA PIELĘGNACJA OKOLICY OKA

Zima to najbardziej okrutna dla skóry wokół oczu pora roku.

Zazwyczaj w tym czasie w sposób najbardziej dotkliwy doświadczamy dyskomfortu, ściągania, pieczenia, swędzenia, podrażnień i uczucia suchości w połączeniu z wrażeniem pogłębiających się linii i zmarszczek. Zima to również czas natężonych opuchnięć i obrzęków.

Ich przyczyną jest zazwyczaj dieta, która w okresie zimowym jest zazwyczaj cięższa, bardziej obfita i niejednokrotnie związana ze spożywaniem posiłków zbyt późno wieczorem. To powoduje, że organizm nie jest w stanie poradzić sobie sprawnie z trawieniem. Ponadto wysoka zawartość w jedzeniu i piciu cukru oraz soli powoduje, że mamy dodatkową tendencję do zatrzymywania płynów, obrzęków i opuchnięć.

Drugą stroną medalu są temperatury. Jeśli śpimy w zbyt ciepłym pomieszczeniu, niemal gwarantowany będzie obrzęk i opuchnięcie nie tylko oczu, ale całej twarzy. Warto zatem zwrócić na to uwagę, aby przed snem dobrze wywietrzyć pomieszczenie, w którym śpimy oraz wyłączyć, lub przynajmniej znacząco zredukować, ogrzewanie na noc.

Zimą warto wybierać, szczególnie do pielęgnacji dziennej, dużo bardziej bogate i kremowe produkty. Na dzień rezygnowałabym z serum. Co do zasady zimą do pielęgnacji dziennej unikajmy wszystkiego co wodniste, żelowe, lekkie. Takie konsystencje i formuły nie sprawdzą się w konfrontacji z mrozem i wiatrem.

Na dzień zdecydowanie polecam jedną z 3 opcji:

BOGATE KREMY POD OCZY

Jeśli potrzebne jest bardzo kompleksowe i intensywne działanie ukierunkowane na naprawianie zniszczeń, które już powstały i są widoczne, najlepszym wyborem będzie:

MENARD EMBELLIR EYE CREAM https://teramedo.pl/pl/shop/product/menard-embellir-eye-cream/ 

eye-cream-768x77435539_21948.jpg

Jeśli potrzebujemy się skoncentrować na jędrności skóry i uczuciu suchości mamy do wyboru dwie opcje:

W klasycznym słoiczku MENARD SARANARI EYE CREAM https://teramedo.pl/pl/shop/product/menard-saranari-eye-cream/ , który specjalizuje się w przywracaniu fibroblastom (komórkom produkującym kolagen, elastynę i kwas hialuronowy) ich optymalnego poziomu i zasięgu produkcji włókien w skórze.

menard-saranari-eye-cream-768x76875044_8505.jpg

Lub w wygodnej, wyciskanej tubce MENARD COLAX EYE B https://teramedo.pl/pl/shop/product/menard-colax-eye/ , który koncentruje się na przywracaniu optymalnej jakości nie tylko skóry wokół oczu, le również mięśni okrężnych oka. Jeśli zatem zauważasz linie i zmarszczki bardziej pod okiem, niż w kąciku, to może być idealny wybór.

dsc05865-768x76848474_71138.jpg

W przypadku tych dwóch produktów bardzo dobrym rozwiązaniem jest ich naprzemienne stosowanie, ponieważ doskonale uzupełniają swoje działanie w zakresie kompleksowego przywracania jędrności i sprężystości skórze. W obu wypadkach mamy do czynienie z bogatą, doskonale wchłaniającą się konsystencją i totalnym komfortem.

W przypadku osób borykających się z silnymi opuchnięciami, obrzękami lub zacienieniami zdecydowanie sugeruję wprowadzenie zupełnie innej pielęgnacji na dzień i na noc dla okolicy oka. W przypadku wyboru kremu pod oczy na dzień wybieramy adekwatnie do potrzeby jeden z trzech powyższych kremów. W przypadku pielęgnacji nocnej należy zastosować optymalnie dwa rodzaje preparatów:

SERUM ANTYOPUCHNIĘCIOWE

BIOEFFECT EGF EYE SERUM https://teramedo.pl/pl/shop/product/bioeffect-egf-eye-serum/ 

egf-eye-serum-115834_54802.jpg

Idealne dla osób, które mają jednocześnie problem z tendencją do opuchnięć oraz wysuszania się skóry wokół oczu. Ze względu na bardzo restrykcyjny skład może być stosowne nawet przez osoby o bardzo wrażliwych oczach. Co ważne, jego regularne stosowanie bardzo silnie stymuluje produkcję włókien kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego przez nasze własne komórki.

Drugim rozwiązaniem jest SERUM AKTYOPUCHNIĘCIOWO – LIFTINGUJĄCE, zaprojektowane dla osób, które mają tendencję do opadającej powieki górnej. Bardzo silnie liftinguje, unosi powieki, dając efekt otwartego oka. Doskonały wybór dla osób, które uwielbiają formuły, które natychmiast wchłaniają się w skórę.

BELLEFONTAINE EYE CONTOUR LIFT SERUM https://teramedo.pl/pl/shop/product/bellefontaine-eye-contour-lift-serum/ 

bellefontaine-eye-contour-lift-serum-2-768x76879502_46880.jpg

Idealny nocny krem w przypadku dużej tendencji do opuchnięć to zdecydowanie:

NOCNY KREM ANTYOPUCHNIĘCIOWY

VISOANSKA SUPREME EYE POTION https://teramedo.pl/pl/shop/product/visoanska-supreme-eye-potion/  

visoanska-supreme-eye-potion-768x76867238_36522.jpg

Ekstremalny w swoim działaniu, dzięki zawartości molekuł wyselekcjonowanych z roślin ekstremofilnych, czyli takich, które są w stanie przeżyć tam, gdzie żadne inne organizmy nie dają sobie rady. Niewątpliwie najbardziej skuteczny krem antyopuchnięciowy jaki można sobie wybrać.

Nocnych produktów nie rekomenduję do stosowania na dzień w okresie, w którym skóra będzie narażona na bardzo niskie temperatury. Nocą mogą być one stosowane niezależnie od warunków klimatycznych i pory roku.

Jeśli nie wiesz, co będzie najlepsze dla Twojej skóry, serdecznie zachęcam do kontaktu. Z przyjemnością pomogę wybrać optymalne rozwiązanie dla Ciebie.

https://teramedo.pl/pl/kontakt/ 

Jeśli borykasz się z problemem powrotu do „normy” swojej skóry po zimowych szaleństwach, bardzo szybką metodą może okazać się poza doborem odpowiednich kosmetyków, szyty na miarę potrzeb Twojej skóry zabieg kosmetyczny TERAMEDO. Serdecznie zapraszam:

https://teramedo.pl/pl/oferta/dla-kobiet/ 

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (1 glos(-ów))