Wyświetlenia 104

Ocena 5.0/5.0

Automasaż i zabiegi profesjonalne zimą

Czy automasaż można wykonywać również w porze zimy?

Jak najbardziej tak, ale koncentrowałabym się wtedy na masażu wieczorem, a nie rano, kiedy planujemy wyjście na zewnątrz i aktywności sportowe w ramach białego szaleństwa w górach, na mrozie, przy silnym wietrze.

Jest to szczególnie ważne w przypadku AUTOMASAŻU STYMULUJĄCEGO:

https://teramedo.pl/pl/blog/post/automasaz-stymulujacy/ 

Automasaż stymulujący bardzo intensywnie zwiększa ukrwienie skóry, a jest to ostatnia rzecz, którą chcemy wykonać tuż przed eskpozycją na ujemne temperatury. Skóra generalnie lubi zimno, ale nie jestem zwolenniczką ekstremalnych doświadczeń dla naczyń krwionośnych. Dlatego też nie widzę sensu, aby przyciągnąć masażem krew do powierzchni, a po chwili organizm zrobi dokładnie odwrotnie, bo duże ilości krwi w najbardziej dystalnych częściach naszego ciała, to olbrzymia strata energii. Dlatego też nie ma sensu wzmaganie ukrwienia w strefach, których nie jesteśmy technicznie w stanie całkowicie ochronić przed zimnem i wiatrem. W związku z tym zdecydowanie rekomenduję go wieczorem (nie tylko zimą ale co do zasady).

W przypadku AUTOMASAŻU MODELUJĄCO- DRENUJĄCEGO nie ma przeciwwskazania.

https://teramedo.pl/pl/blog/post/automasaz-modelujaco-drenujacy/ 

Jak najbardziej możemy go wykonywać rano. Szczególnie ucieszą się z tej koncepcji nasze zatoki oraz węzły chłonne, które w ten sposób możemy skutecznie wspomagać. Fizyczne przesuwanie w tkankach zalegających płynów to podstawa ich zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. To również przeciwdziałanie i zapobieganie infekcjom, które standardowo pojawiają się tam, gdzie jest blokada i zastój, a przez to doskonałe warunki do namnażania się bakterii w cieple i obfitości pokarmu w naszym organizmie. Tam gdzie jest przepływ i równowaga nie ma infekcji ani stanów zapalnych. Warto zatem wiedzieć, że to nie tylko kwestia wyglądu, ale również zdrowia.

Zimą również mamy tendencję do przegrzewania się szczególnie nocą. Sprzyja temu wysoki poziom ogrzewania. Skutkuje to porannymi opuchnięciami i obrzękami, dla których AUTOMASAŻ MODELUJĄCO- DRENUJĄCY jest idealnym sposobem na przesunięcie nadmiarów płynów z okolicy oczu, twarzy do najbliższych węzłów chłonnych. Zakończenie takiego masażu opłukaniem twarzy zimną wodą to gwarancja natychmiastowego efektu nie tylko antyobrzękowego, ale również ujędrniająco- liftingującego.

Ideałem zatem jest codzienne wykonywanie AUTOMASAŻU MODELUJĄCO- DRENUJĄCEGO rano, a wieczorem AUTOMASAŻU STYMULUJĄCEGO. Nawet jeśli nie uda się codziennie, to nie szkodzi. Każdy raz jest niezwykle cenny i naprawdę warto o tym pamiętać.

Dodam również, że AUTOMASAŻ MODELUJĄCO- DRENUJĄCY wykonujemy zawsze na preparacie stworzonym do masażu (krem, olejek). AUTOMASAŻ STYMULUJĄCY powinien być wykonywany na czystej i suchej skórze tak, aby rollery nie ślizgały się nam po skórze.

Dla osób zainteresowanych AUTOMASAŻEM stworzyłam również zestawy, w których wszystkie niezbędne produkty i akcesoria są już dobrane pod kątem określonego efektu, który chcemy uzyskać:

ZESTAW PIELĘGNACYJNY TERAMEDO NAWILŻENIE

ZESTAW PIELĘGNACYJNY TERAMEDO JĘDRNOŚĆ

ZESTAW PIELĘGNACYJNY TERAMEDO REGENERACJA

Jeśli czujesz, że masz duże zastoje i bolesność w trakcie automasażu dobrym pomysłem jest skorzystać najpierw z ZABIEGU TERAMEDO. Choćby jeden to już gwarancja generalnych porządków w tkankach, które później samodzielnie automasażem w domu jesteś w stanie bez najmniejszego problemu utrzymać, a nawet pogłębić już uzyskane rezultaty.

Jakie zabiegi profesjonalne wybierać zimą?

W przypadków rekomendowanych przeze mnie zabiegów profesjonalnych na zimę, sprawa jest niezwykle prosta.

Każdy zabieg TERAMEDO jest idealny na każdą porę roku.

Dlaczego? Bo są to zabiegi szyte na miarę potrzeb skóry, zatem to zabieg jest dopasowywany do nas, a nie my zmuszeniu do wyboru w kategorii albo – albo.

Wielką zaletą zabiegów TERAMEDO jest fakt, że są one każdorazowo idealnie dopasowane do potrzeb skóry. Zatem niezależnie od tego czy jest wiosna, lato, jesień czy zima masz gwarancję, że za każdym razem zabieg będzie dostosowany do potrzeb Twojej skóry. Za każdym razem doświadczysz najwyższej możliwej jakości kosmetyków, które zostaną profesjonalnie dobrane do Ciebie. Wybierając TERAMEDO masz gwarancję, że wszystko zostanie dopasowane idealnie do kondycji cery i jej najwyższych wymagań i oczekiwań.

Każdy zabieg to spektakularny efekt i totalna metamorfoza.

Serdecznie zapraszamy

ZABIEGI TERAMEDO

KONTAKT (teramedo.pl)

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (2 glos(-ów))