Wyświetlenia 256

Ocena 0/5.0

AUTOMASAŻ

Automasaż to temat, który poruszam niemal każdego dnia. Zatem, aby jeszcze bardziej przybliżyć, o co w tym wszystkim chodzi, postaram się opisać go w jak największych szczegółach. W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu i służę pomocą. Dodam również, że na stronie TERAMEDO na Facebook’u (https://www.facebook.com/Teramedo) są zapisy live’ów, w których szczegółowo nie tylko opowiadam, ale również demonstruję jak każdy z rodzajów automasażu wykonać.

20200817-110722-1-829x102453740_80263.jpg

Głównym celem automasażu jest poprawa ukrwienia i cyrkulacji w skórze, aby każda z jej warstw mogła się dotlenić, odżywić i oczyścić od wewnątrz. Nasze mięśnie twarzy również na tym korzystają, bo ich stymulacja jest jak trening, przez co drastycznie poprawia się ich tonus i napięcie. Skutkuje to wyraźnym modelowaniem i rzeźbieniem na nowo rysów twarzy. Dodatkowo dzięki automasażowi oczyszczamy nasz organizm ze złogów limfatycznych, które gromadziły się tam przez całe nasze życie.

Gorąco zachęcam do wykonywania automasażu w domu. Idealnie byłoby masować się codziennie, ale jeśli się nie uda, to przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, bo to też już będzie coś. Nawet raz w tygodniu to lepiej niż wcale :).

Rekomenduję dwa rodzaje automasażu:

AUTOMASAŻ STYMULUJĄCY

Jego głównym celem jest wykorzystanie w pełni zjawiska wewnętrznego odżywiania. Niemal wszystkie substancje, które są potrzebne do regeneracji i odnowy są zawarte w naszej krwi. Jedyne, co należy zrobić, to poprawić ukrwienie i przepływ, aby każda z warstw naszej skóry, mięśnie, a nawet kości, mogły otrzymać świeżą porcję odżywienia, tlenu oraz pomoc komórek układu limfatycznego w posprzątaniu wszelkiego rodzaju odpadków. Korzystanie z tak olbrzymiego zasobu substancji odżywczych jest podstawą uzyskiwania znakomitych efektów. W oczywisty sposób poprawia to jakość skóry i redukuje ilość substancji ożywczych, które musiałyby być dostarczone z zewnątrz. Im dłużej nasza skóra i tkanki będą odżywiane od środka, tym mniej musimy im dostarczać od zewnątrz. Z perspektywy osiągania długofalowych efektów na lata, automasaż i masaże profesjonalne są najlepszą możliwą inwestycją.

Pełen artykuł na ten temat: https://teramedo.pl/pl/blog/post/automasaz-stymulujacy/

AUTOMASAŻ MODELUJĄCO – DRENUJĄCY

Jego głównym zadaniem są generalne porządki, wymodelowanie i wyrzeźbienie na nowo rysów twarzy. Regularny automasaż modelująco- drenujący działa cuda jeśli chodzi o usuwanie toksyn, zbędnych produktów przemiany materii, usuwanie odpadków, które nieustannie produkuje nasza skóra i wszystkie pozostałe tkanki. Pamiętajmy, że każdego dnia nasz organizm produkuje miliony komórek, ale w tym samym czasie miliony innych komórek obumierają i muszą być usunięte. Masaż profesjonalny i automasaż są do tego celu idealnym rozwiązaniem. Automasaż modelująco- drenujący to sprzątanie, usuwanie zastojów i obrzęków, modelowanie twarzy poprzez odprowadzanie płynów, które w nienaturalny sposób wypełniają kształty twarzy (wypełniając nadmiernie policzki) lub zbierają się w niepożądanych miejscach (np. podbródek).

Pełen artykuł na ten temat: https://teramedo.pl/pl/blog/post/automasaz-modelujaco-drenujacy/

Jeśli uda nam się codziennie odżywić (automasaż stymulujący) i posprzątać (automasaż modelująco-drenujący), możemy spodziewać się totalnej metamorfozy nie tylko kondycji skóry, ale również diametralnej zmiany kształtu twarzy. Naprawdę warto spróbować! Nawet jeśli nie uda się codziennie, to i tak warto. Każdy masaż dla skóry to uczta, to coś naprawdę genialnego w swojej prostocie. Z czasem, jak chociażby w przypadku mycia zębów, stanie się naturalnym elementem dbania o higienę i prawidłowe funkcjonowanie.

W kolejnych artykułach omówię jeszcze bardziej szczegółowo każdy z rodzajów automasażu oddzielnie.

Wszystkie akcesoria i preparaty do masażu, które rekomenduję można znaleźć z sklepie internetowym TERAMEDO. Serdecznie zapraszam https://teramedo.pl/pl/shop/automasaz/

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))