Wyświetlenia 203

Ocena 0/5.0

Grupa krwi A

Kontynuując wątek grup krwi, dzisiaj kilka słów o grupie krwi A. Dla tych, którzy nie wiedzą o czym mowa, poniżej link do poprzedniego artykułu, aby mieć pełne wprowadzenie i kontynuację myśli.

https://teramedo.pl/pl/blog/post/poznaj-lepiej-siebie/

GRUPA A

  • Optymalną dietą jest wegetarianizm
  • Tendencja do gorszego trawienia i przyswajania
  • Niedobór kwasu chlorowodorowego w żołądku
  • Podatność na dolegliwości związane ze śluzem
  • Konieczność unikania produktów mlecznych
  • Trudności w trawieniu produktów pszennych
  • Skłonność do nadpobudliwości
  • Potrzeba życia w spokojnym środowisku, aby wyciszyć wnętrze i umysł

 

Cytowany fragment pochodzi z książki Dr. James Adamo i Allan Richards „Zdrowie zgodne z grupą krwi”, zatem jeśli temat jest interesujący i chcemy dowiedzieć się więcej, gorąco zachęcam do lektury całości. W książce wyszczególnione są składniki odżywcze optymalne dla poszczególnych grup, zatem poza ogólnymi wskazówkami, można również znaleźć tam bardzo precyzyjne wskazania, które owoce/warzywa/mięsa/etc. są dla naszej grupy krwi lepsze, a które gorsze, oraz z jaką częstotliwością powinny pojawiać się w naszym menu. Polecam w ramach inspiracji i niezmiennie przypominam o zdrowym rozsądku i absolutnym obserwowaniu własnego ciała, aby wyciągnąć najbardziej wartościowe dla siebie wnioski.

„W przypadku osób z grupą krwi A optymalną dietą profilaktyczną jest wegetarianizm. O ile ludzie  z grupą krwi 0 byli wędrownymi myśliwymi i mieszkańcami jaskiń, osoby z grupą A pojawili się w okresie, gdy człowiek zaczął tworzyć osady i uprawiać ziemię. Zmiany w stylu życia doprowadziły do zmian w odżywianiu. Uzmysłowisz to sobie lepiej na przykładzie swojego codziennego życia. Jeśli pracujesz cały dzień w biurze; jesteś mieszkańcem dzielnicy podmiejskiej, który więcej jeździ niż chodzi; albo spędzasz bardzo dużo czasu przed telewizorem czy też w internecie, nie odczuwasz potrzeby spożywania obfitych posiłków na bazie białka, jak ktoś, kto wykonuje zajęcie wymagające większego wysiłku fizycznego – choćby rolnik, strażnik leśny czy hydraulik.

A zatem powstanie społeczeństw sprawiło, że ludzie zaczęli polegać bardziej na intelekcie niż na sile fizycznej i wyłoniła się nowa grupa krwi.

Ludzie z grupą krwi A są zazwyczaj mniej aktywni, niż osoby z grupą 0 stąd nie mają potrzeby spożywania dużej ilości białka zwierzęcego. W przeciwieństwie do tych ostatnich, raczej nie cierpią na nadkwasotę żołądka, prędzej brakuje im kwasu chlorowodorowego w żołądku, co powoduje, że trawienie białka przychodzi im z trudem. Ponadto bez względu na to, jak dobrze się odżywiają czy też jak dużo biorą witamin, wciąż nie potrafią całkowicie strawić i przyswoić żywności ani suplementów.

Osoby z grupą  A są podatne na dolegliwości związane ze śluzem często więc doświadczają przeziębień, infekcji zatok, alergii oraz innych problemów oddechowych, dlatego też muszą unikać produktów mlecznych, które są dla nich szkodliwe. Kropla mleka, bądź kawałek sera może się okazać nieprzyswajalny dla ich organizmu. Osoba z grupą A toleruje i trawi jedynie mleko matki w okresie niemowlęcym.

Ludzie z grupą A powinni też unikać produktów pełno – pszennych (chociaż mogą tolerować kiełki pszenicy, gdyż kwas jest w tym wypadku neutralizowany). Najlepsza jest dla nich żywność, która wywołuje bardziej zasadowy odczyn, czyli na przykład zielone warzywa liściaste, tofu, mleko sojowe, ryż, komosa ryżowa, orkisz, amarantus, makarony ryżowe lub sojowe.

Jak wspomniałem, grupa A, wspierająca się na intelekcie, rozwinęła się, gdy ludzie przystosowali się do społecznego trybu życia. Osoby z tą grupą krwi wykazują się nieprzeciętnymi zdolnościami rozumowania, potrafią rozwiązywać problemy i nic nie jest dla nich zbyt skomplikowane. Poza tym są niezwykle wrażliwe, dlatego bardzo cenią sobie sferę emocjonalną i są niezwykle twórcze. Interesują się kulturą i sztuką; posiadają głęboko duchową naturę, co widać w ich artystycznych dokonaniach, które często mają transcendentalny charakter i niejednokrotnie odwołują się do tego, co boskie.

Osoby z grupą A często mają skłonność do nadpobudliwości, co przyśpiesza ich metabolizm. Z powodu intelektualnej, artystycznej i duchowej głębi znajdują się pod wpływem niespokojnej energii kinetycznej, rzadko doświadczając swojej prawdziwej , naturalnej energii. Zawsze starają się być aktywne – umysłowo, fizycznie i emocjonalne. Można zatem błędnie uznać kogoś z grupą A, za osobę z grupą 0, skoro w obu przypadkach mamy do czynienia a aktywnością i witalnością. Tymczasem człowiek z grupą A jest na łasce niespokojnego umysłu, jego ciało nie tęskni za ruchem.

Ten rodzaj nieprzewidywalnej energii powoduje wewnętrzne napięcie, niepokój i niecierpliwość. Ludzie z grupą A często rozpoczynają jakiś projekt lub pracę nie kończąc zadania. Mogą czuć potrzebę podróżowania lub ucieczki od zaistniałych wokół nich okoliczności. Pod wpływem stresu i zdenerwowania staną się nadmiernie krytyczne wobec siebie oraz innych – trudno będzie ich zadowolić. Zdolności intelektualne i dążenie do aktywności sprawiają, że ludzie z grupą A mogą podejmować wiele przedsięwzięć. Jednak błędnie uznają ten potencjał za oznakę siły fizycznej. Nieustanna aktywność może ostatecznie zniszczyć im trzustkę, nadnercza, serce i spowodować przedwczesne starzenie się – jakby zużyli energię witalną ciała i nagle stali się starymi ludźmi. Z tego względu osoby z grupą A cechuje najkrótsza średnia długość życia. Przez stosowanie diety i wykonywanie ćwiczeń zgodnie ze swoją grupą krwi mogą na szczęście żyć dłużej.

Zachowanie wewnętrznego spokoju jest zatem dla ludzi z grupą A receptą na zdrowie. Osoby z ta grupą powinny żyć w spokojnym środowisku. Nie są to ludzie, którzy będą dobrze się czuli w apartamencie, położonym na środkowym Manhattanie, przy trąbiących samochodach i niekończącym się hałasie. Prawdopodobnie szukaliby wtedy skrawka zieleni pod cichym drzewem w Central Parku i spędziliby wiele bezsennych nocy. Ostatecznie przenieśliby się do spokojniejszej okolicy. Dla ludzi z grupą A ćwiczenia są równie ważne, jak w przypadku osób z grupą 0, ale powinny być ukierunkowane na wyciszenie ciała, a nie jego dalsze pobudzanie. Jogging, różnego rodzaju gimnastyka, czy sporty kontaktowe stymulują system nerwowy i dodatkowo pobudzają. Dla ludzi z grupą krwi A odpowiednie są inne ćwiczenia: joga, tai chi lub Qigong, pomogą one rozluźnić sztywne mięśnie i uwolnić zmagazynowane napięcie; a praktykowanie jogi tuż po przebudzeniu zwiększy koncentrację i wzmocni przed zajęciami całego dnia. W przypadku osób mających problemy ze snem zalecam, aby po zakończeniu asan (ćwiczeń jogicznych) przybrać pozycję lotosu i powtarzać słowo spokój jako mantrę. Słowa wpływają na stan wewnętrzny uspokajając umysł.

Medytacja pomaga w koncentracji osobom z grupą krwi A i wzbudza w nich poczucie spokoju, zwłaszcza jeśli wykonywana jest tuż po przebudzeniu. Chociaż w przypadku grupy A, praktykujący medytację może mieć problem z wyłączeniem aktywnego umysłu. Niemniej poddanie się codziennej dyscyplinie pozwala stopniowo kontrolować jego energię. Trwające od 5 do 10 minut przerwy na medytacje uspokajają i skupiają umysł; działają także odmładzająco.

Przed zaśnięciem spróbuj wykonać następujące proste ćwiczenie: połóż się na łóżku lub na podłodze (na macie) i weź kilka łagodnych oddechów. Skup się na mięśniach i organach wewnętrznych. Spróbuj odnaleźć wewnętrzne napięcia, które odczuwasz. Będziesz zdumiony, że 5-10 minut relaksacji może rozluźnić napięte mięśnie, zwłaszcza w okolicy barków i szyi. Powyższe ćwiczenie uzmysłowi ci wpływ twoich myśli na ciało – wskaże myśli, które osłabiają cię energetycznie, a także te, które przynoszą ci spokój i dobre samopoczucie.”

Grafika pochodzi ze strony http://curae.pl

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))