Wyświetlenia 226

Ocena 5.0/5.0

❄ ZIMOWA ❄ Pielęgnacja

Uwzględnienie pory roku, a przede wszystkim warunków klimatycznych, w których przebywamy, jest kluczowe w idealnym dopasowaniu odpowiednich kosmetyków dla naszej skóry. Zazwyczaj będzie widoczna znacząca różnica w potrzebach i kondycji skóry w okresach ciepłych (wiosna/ lato) oraz zimnych (jesień/ zima). W związku z tym najrzadziej dwa razy do roku należy modyfikować program pielęgnacyjny, aby faktycznie spełniał potrzeby i wymagania skóry w tak zróżnicowanych okresach. Każda skóra oczywiście jest nieco inna, więc nie ma jednej złotej reguły, która dla wszystkich będzie uniwersalna. Niemniej jednak pewne ogólne zasady będą wspólne.

img-20211214-wa0007-1024x76846119_15030.jpg
W pierwszej kolejności pamiętajmy oczywiście o regularnym piciu (ciepłej) wody. Jak woda jest opanowana, a problem nadal jest, warto przeanalizować, czy możemy udoskonalić nasz program pielęgnacyjny.Z całą pewnością okres zimy jest najbardziej wymagający pod względem działania silniej odżywczego oraz natłuszczającego. Przyczyną jest ogrzewanie, które sprzyja wysuszaniu skóry. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że zimą mamy tendencję do picia mniejszych ilości wody, co z kolei pogłębia odwadnianie się skóry. Zatem w tym okresie mamy prawo doświadczać nawarstwiającego się jednocześnie odwodnienia i wysuszenia. Warto również wiedzieć, że rzadko oba te problemy rozwiązuje jeden krok w pielęgnacji.

IDEALNA PROCEDURA ZIMOWA TO:

  • Dwuetapowe oczyszczanie  
  • Bogaty lotion
  • Emulsyjne serum
  • Krem
  • Opcjonalnie ochrona przeciwsłoneczna*

*Warto przy tym pamiętać, że zawsze wtedy, gdy nakładamy na skórę krem z filtrem lub makijaż, dwuetapowe oczyszczanie, z naciskiem na etap rozpuszczania jest absolutnie niezbędny.

https://teramedo.pl/pl/blog/post/jak-zmywac-kremy-z-filtrem-przeciwslonecznym-spf/ 

Bez względu zatem na porę roku uniwersalne jest zawsze dwuetapowe oczyszczanie skóry. Dla osób, które nie miały jeszcze okazji o tym przeczytać załączam poniżej linki:

https://teramedo.pl/pl/blog/post/rozpuszczanie-makijazu/ 

https://teramedo.pl/pl/blog/post/mycie-twarzy-dla-kobiet/ 

Chcąc skutecznie nawodnić skórę warto sięgnąć, lub jeśli taki krok dotychczas nie istniał w naszej pielęgnacji, wprowadzić LOTION ZAMIAST TONIKU.

Na czym polega różnica pomiędzy nimi?

Większość toników jest wodnista, a ich zadaniem jest zrównoważenie skóry po kontakcie z wodą i produktami do mycia twarzy. Lotiony zazwyczaj są zdecydowanie bogatsze i wiążą więcej wilgoci w skórze.

W okresie zimowym taki krok ma znaczenie szczególne, ponieważ samo nałożenie bogatego kremu nie będzie wystarczające. Może powodować uczucie tłustości na powierzchni skóry oraz jednocześnie dyskomfort i ściąganie. Lotion to genialny sposób na nasączenie skóry wilgocią i związanie jej wewnątrz skóry.

Niewątpliwie najbardziej odżywczym i niezwykle bogatym lotionem jest:

https://teramedo.pl/pl/shop/product/menard-saranari-lotion/ 

menard-tsukika-lotion-768x76881115_64162.jpg


Dla osób, które mają skóry bardziej problematyczne i szukają beztłuszczowego produktu, idealnym rozwiązaniem dla totalnego komfortu, wyciszenia i stuprocentowej satysfakcji jest:Ma niezwykłą konsystencję, a totalny komfort, który pozostawia na skórze sprawia, że niejednokrotnie można zapomnieć o nałożeniu kolejnych kroków. Lojalnie należy uprzedzić również, że lotion ten totalnie zachwyca, zatem rzadko ktokolwiek chce z niego później zrezygnować. Porównanie robi kolosalną różnicę.

https://teramedo.pl/pl/shop/product/menard-embellir-liquid/ 

embellir-liquid-768x77491429_24657.jpg


SERUM EMULSYJNE ZAMIAST ŻELOWEGO

Łączy on w sobie działanie lotionu i emulsji nawilżającej, która jest mówiąc krótko fenomenalna i w tej kategorii nie ma żadnej konkurencji na rynku. Jest zazwyczaj również uwielbiana przez mężczyzn, ponieważ bardzo silnie i trwale nawilża oraz zapewnia komfort, jednocześnie będąc niewyczuwalna na powierzchni skóry. Absolutny majstersztyk kosmetyczny.

To również może okazać się znakomitym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które zimą dużo czasu spędzają górach, lubią sporty zimowe, mają skórę bardzo wrażliwą na mróz i wiatr. Szczególnie w takich warunkach unikamy wszystkiego co bardzo wodniste i żelowe. Takie konsystencje mogą wręcz zamarzać na skórze.

W takim wypadku zdecydowanie rekomenduję serum:

https://teramedo.pl/pl/shop/product/menard-colax/ 

menard-colax-768x76840816_39359.jpg


Drugim rozwiązaniem jest mega komfortowa, ujędrniająca emulsja:Poza genialnym składem, który zapewnia natychmiastowy komfort i ulgę dla skóry, jest w wygodnym, lekkim opakowaniu z pompką. Zatem idealnie sprawdzi w podróży.

https://teramedo.pl/pl/shop/product/menard-saranari-lotion/ 

menard-saranarii-emulsja-768x76828599_16783.jpg

 

Linia Saranari specjalizuje się w bardzo silnym działaniu odżywczo- regenerującym. Idealny wybór dla skór suchych z tendencją do utraty jędrności. Wyjątkowość ten linii to również głębokość i sposób działania w skórze. Jej specjalnością jest przywracanie naszym własnym fibroblastom (komórkom produkującym kolagen, elastynę, kwas hialuronowy) pełnego potencjału do produkcji włókien, co skutkuje zagęszczeniem i ujędrnieniem skóry.

BOGATY KREM

Zimowa pielęgnacja może być nieco bardziej uproszczona niż letnia, dlatego też jak najbardziej sugeruję, aby używać kremu nocnego zarówno rano, jak i wieczorem. W przypadku wyjazdów w góry, gdzie promieniowanie słoneczne jest bardzo duże, standardowy filtr kremu dziennego to i tak będzie za mało. Biorąc pod uwagę kaski, gogle, szaliki, itp. i tak wszystko uda nam się powycierać. Więc zdecydowanie sugeruję, aby nałożyć na skórę krem z pielęgnacji nocnej, a na niego produkt chroniący przed słońcem. Zdecydowanie polecam bezbarwną, matową, wodoodporną i potoodporną mgiełkę w spray’u, którą można wielokrotnie aplikować wedle potrzeby bez koniczności dotykania twarzy i zdejmowania rękawiczek:

https://teramedo.pl/pl/shop/product/shiseido-sun-care-sports-invisible-protective-mist-spf-50/ 

frame-26832_90921.png

Optymalne kremy na okres zimowy to:

 

W zależności od tego czego szukamy warto wybrać jeden z powyższych i stosować zarówno rano, jak i wieczorem.

Pielęgnację oczu oraz rozwiązania SOS dla skóry zimą, opublikuję już niebawem w kolejnych artykułach.

Jeśli nie wiesz, co będzie najlepsze dla Twojej skóry, serdecznie zachęcam do kontaktu. Z przyjemnością pomogę wybrać optymalne rozwiązanie dla Ciebie.

https://teramedo.pl/pl/kontakt/ 

Jeśli borykasz się z problemem powrotu do „normy” swojej skóry po zimowych szaleństwach, bardzo szybką metodą może okazać się, poza doborem odpowiednich kosmetyków, szyty na miarę potrzeb Twojej skóry zabieg kosmetyczny TERAMEDO. Serdecznie zapraszam:

https://teramedo.pl/pl/oferta/dla-kobiet/ 

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (1 glos(-ów))