Wyświetlenia 159

Ocena 0/5.0

SERUM – SKÓRA ODWODNIONA I/LUB SUCHA

Problem suchości i odwodnienia, to zazwyczaj dwie odrębne kwestie, które warto zrozumieć:

  • Suchość skóry wynika z niedoborów tłuszczy,
  • Odwodnienie skóry wynika z niedoboru wody.

Łatwo zatem można sobie wyobrazić skórę, która jest jednocześnie i sucha i odwodniona, oraz skórę, która jest tłusta i odwodniona. Nie zdarzają się raczej przypadki skóry bardzo tłustej i suchej jednocześnie. Wyjątkiem mogą być przypadki osób, u których każda z tych cech ma charakter umiarkowany, gdy środkowa linia twarzy (czoło, nos broda) są z tendencją do przetłuszczania się, a boki twarzy (policzki) są suche – takie skóry zazwyczaj są określane jako mieszane. Taka kombinacja zazwyczaj wynika z licznych nieprawidłowości, które mogą mieć miejsce w diecie oraz złe warunki atmosferyczno – życiowe. Takiego stanu rzeczy mogą najczęściej doświadczać chociażby osoby, które wiele godzin w ciągu dnia spędzają w klimatyzowanych pomieszczeniach bez dostępu do świeżego powietrza.

Mniejsza o przyczynę, przejdźmy do konkretów, ponieważ zarówno wysuszenie, jak i odwodnienie, będzie powodowało powstawanie i pogłębianie się linii i zmarszczek. Od czego bym zaczynała?

OD PICIA WODY!

Wiem, że to nudne, ale takie są fakty. Jaki jest długofalowy sens poszukiwania super serum, jeśli nie próbujemy nawet zacząć pić wody? To naprawdę niezbędny element pod wieloma względami.

W przypadku osób, u których ewidentnie skóra jest bardzo sucha, warto również zwiększyć w diecie ilość tzw. „dobrych” tłuszczy. Są nimi zimnotłoczone oleje roślinne, które należy spożywać na zimno, aby nie tracić ich cennych właściwości (minimum 1 łyżka stołowa dziennie).

Skoro już nudne, ale jakże niezbędne wstępy mamy za sobą, przejdźmy do serum – które i kiedy warto wybrać?

Zawsze dobrym wyborem zanim wybierzemy serum jest wcześniejsze wprowadzenie do pielęgnacji aktywatorów komórkowych aby upewnić się, czy skóra faktycznie potrzebuje pomocy, czy też wystarczy mały lub większy kopniak energii do działania. Aktywatory komórkowe aktywują naturalne procesy produkcji, autoregeneracji i odnowy, zatem pozwalają na wykorzystanie naturalnego potencjału produkcyjnego komórek, bez potrzeby „dawania” skórze gotowych składników. Wszystkie informacje na ten temat można przeczytać w poniższym artykule:

https://teramedo.pl/pl/blog/post/aktywator-komorkowy/

Czasami jednak nie jest to wystarczające i skórze trzeba pomóc. Wtedy warto wybrać jedno lub dwa z poniższych serum. Dwa serum mają sens, kiedy problem skóry jest bardziej złożony i skomplikowany. Jedno z serum w takim przypadku stosujemy na noc, a drugie na dzień.

Przypomnę tu również, że przed nałożeniem serum są 2 obowiązkowe kroki, które zdeterminują sposób oraz głębokość działania serum, są nimi:

Jak już skóra jest odpowiednio przygotowana, czas na SERUM. Poniżej podam bardzo precyzyjne wskazania dla każdego z nich. Dla osób, które lubią wiedzieć więcej, poniżej opublikowane zostaną również szczegółowe informacje na temat każdego z nich.

frame-215391_46308.png

frame-227360_34325.png

Kiedy dominuje suchość:

Kiedy dominuje odwodnienie:

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże w wyborze idealnego serum nawilżającego. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu.

Zostaw ocene:

Ocena: 0/5 (0 glos(-ów))