Wyświetlenia 214

Ocena 5.0/5.0

Serum dla mężczyzn

Serum to rodzaj koncentratu, zawierającego duże stężenie składników aktywnych. Działa intensywnie, ale jednocześnie charakteryzuje się lekką konsystencją. Serum to produkt, którego zadaniem jest eliminacja przyczyn problemów skórnych. To preparat, który wybieramy wtedy, gdy chcemy aktywności od wewnątrz skóry. Serum ma działać niczym tabletka, której zadaniem jest wniknąć głęboko i wywołać określoną reakcję. Dodajemy je do pielęgnacji gdy potrzeba jest bardzo precyzyjnego i skoncentrowanego na określonym problemie działania.

frame-138503_38452.png

W przypadku serum niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry przed jego nałożeniem. Nie bez powodu do tej pory zostały opublikowane poprzedzające kroki prawidłowego, profesjonalnego Indywidualnego Programu Pielęgnacyjnego. Każdy z tych kroków ma wielkie znaczenie, sens i daje określony efekt. Dla osób, które nie miały jeszcze okazji przeczytać o poprzednich krokach, a są ich ciekawe, krótkie podsumowanie:

 • KROK 1 MYCIE TWARZY – wykonujemy ten krok rano i wieczorem. Jego zadaniem jest zmycie wszystkich zanieczyszczeń i pozostałości pielęgnacji w celu przygotowania skóry na lepsze i bardziej dogłębne wchłanianie. To krok niezbędny w każdej pielęgnacji niezależnie od wieku, płci i problemu skóry. Dobrze dopasowany preparat do mycia twarzy to klucz do prawidłowej pielęgnacji skóry. Pełen artykuł na ten temat: https://teramedo.pl/pl/blog/post/mycie-twarzy/
 • KROK 2 PILING – wykonujemy go tylko i wyłącznie, kiedy istnieje taka potrzeba. Jego zastosowanie ma sens, gdy nagromadził nam się na powierzchni obumarły naskórek, który powoduje, że skóra łuszczy się, ma ziemisty koloryt, jest szorstka, preparaty źle się wchłaniają. Częstotliwość i rodzaj pilingu muszą być dobrze dopasowane do faktycznej kondycji skóry. Zbyt częste złuszczanie daje jeszcze gorsze efekty, niż jego brak. W tym wypadku nadmiar jest o wiele gorszy niż niedobór, gdyż prowadzi do poważnych problemów z nadwrażliwością oraz uszkadzaniem naturalnych barier ochronnych. Osobiście jestem zwolennikiem wykonywania pilingów wieczorem, ponieważ w ciągu dnia skóra powinna skoncentrować się na ochronie i zabezpieczeniu przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Pełen artykuł na ten temat: https://teramedo.pl/pl/blog/post/piling/
 • KROK 3 AUTOMASAŻ – to naturalna forma stymulacji i modelowania tkanek poprzez codzienne ich masowanie z wykorzystaniem różnego rodzaju narzędzi. To idealna metoda dla osób, które poprzez regularne i systematyczne działania chcą uzyskać absolutnie spektakularne rezultaty. Skórę można masować zarówno rano, jak i wieczorem. Pełne artykuły na ten temat: 

https://teramedo.pl/pl/blog/post/automasaz-stymulujacy-dla-mezczyzni/

https://teramedo.pl/pl/blog/post/automasaz-drenujacy/

 • KROK 4 AKTYWATOR KOMÓRKOWY – to bardzo specyficzny rodzaj preparatu, który musi być nakładany na czystą i suchą skórę rano i wieczorem. Jego zadaniem jest przekazanie komórkom naszej skóry rozkazu do pełnej aktywacji wszystkich naturalnych procesów autoregeneracji, odnowy i produkcji. To etap uaktywnienia pełnego genetycznego potencjału, który drzemie w naszych komórkach. Pełen artykuł na ten temat: https://teramedo.pl/pl/blog/post/aktywator-komorkowy-dla-mezczyzni/
 • KROK 5 LOTION – to krok absolutnie kluczowy i niezbędny w każdej dziennej i nocnej pielęgnacji, gdyż jest odpowiedzialny za nasączenie niezbędną do przenikania głębiej wilgocią. Na powierzchni skóry mamy mnóstwo obumarłych komórek, które są niczym suche gąbki. Aby móc w ogóle myśleć o przenikaniu głębiej i jakimkolwiek działaniu, muszą one zostać nasączone. Tylko i wyłącznie wtedy możemy mówić o wchłanianiu kolejnych kroków. Pełen artykuł na ten temat: https://teramedo.pl/pl/blog/post/lotion-dla-mezczyzni/
 • KROK 6 AMPUŁKI – to krok opcjonalny i stosowany okresowo, kiedy skóra ze względu na trudne i niekorzystne warunki wymaga kuracji. To bardzo intensywna forma terapii dla skóry o najwyższym stężeniu składników aktywnych. Moim zdaniem w trakcie stosowania ampułek zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania serum. Jak najbardziej warto po nie sięgnąć po zakończonej kuracji dla utrzymania i pogłębienia efektów. Pełen artykuł na ten temat: https://teramedo.pl/pl/blog/post/ampulki-dla-mezczyzni/

Aby przygotować skórę na przyjęcie serum moim zdaniem ABSOLUTNIE NIEZBĘDNE są etapy:

 • MYCIE SKÓRY
 • LOTION

Bez nich nakładanie serum to strata czasu i zainwestowanych w nie pieniędzy! Skóra, która nie jest przygotowana, nie pozwoli na przeniknięcie składników aktywnych w nim zawartych głębiej. Posłuży ono wyłącznie jako odrobina wilgoci, która zostanie pochłonięta bez obumarłe komórki na powierzchni skóry. O efekcie nie ma mowy!

Pozostałe kroki będą potęgowały i uzupełniały działanie serum i choć to dodatkowe zadanie i koszt, naprawdę warto je rozważyć, bo mają ogrom zalet:

 • PILING
 • AUTOMASAŻ
 • AKTYWATOR KOMÓRKOWY
 • AMPUŁKI

Wybór właściwego serum jest kluczem do uzyskiwania efektów w zakresie określonych problemów skórnych, które chcemy wyeliminować. Warto w tym miejscu dodać, że bardzo dużo spośród nich ma swoje przyczyny w sposobie odżywiania, poziomie odwodnienia organizmu, stosowanych używkach oraz poziomie aktywności fizycznej. Niejednokrotnie zatem nie serum, a zmiana stylu życia jest niezbędna do uzyskania prawdziwych i trwałych efektów.

Jeżeli w ramach stylu życia wprowadziliśmy adekwatne zmiany, a skóra nadal ma kłopot, wtedy właśnie jest optymalny moment na wprowadzenie agenta do zadań specjalnych – SERUM.

Aby ułatwić wybór idealnego dla naszej skóry serum opublikuję serię artykułów, w których każdy problem zostanie opisany oddzielnie i bardziej szczegółowo. Wybór serum jest duży, ale w pierwszej kolejności musimy sprecyzować, jaki problem ma skóra.

Zostaw ocene:

Ocena: 5.0/5 (1 glos(-ów))